Na západné Slovensko sa valí ďalšia silná kalamita. Problémy čakajú ako chodcov, tak i vodičov

  • Na Slovensko príde ďalšia vlna výrazného dažďa, ktorý bude spôsobovať komplikácie
  • Tie očakávaj už zajtra ráno, objavia sa na západnom Slovensku
Unsplash/Shin Roran Screenshot/Youtube/Fail Nation
  • Na Slovensko príde ďalšia vlna výrazného dažďa, ktorý bude spôsobovať komplikácie
  • Tie očakávaj už zajtra ráno, objavia sa na západnom Slovensku

Už zajtra ráno sa začne od severozápadného Slovenska šíriť sneženie, ktoré výrazne zasiahne stredné a východné Slovensko. Sneženie by do týchto oblastí mohlo priniesť približne 10 centimetrov snehu. Zatiaľ čo bude na východe a severe snežiť, západné Slovensko by so snehom rátať nemalo. V týchto oblastiach sa objaví nepríjemný dážď.

Dážď bude mrznúť, keďže teploty by sa mali pohybovať v rozmedzí 0 až -4°C. Prvé zrážky sa objavia približne o 5:00 a cez celé západné Slovensko by sa malo presúvať zrážkové pole. Pršať by malo do poludnia. Zrážky budú na povrchu zamŕzať, čím sa vytvorí nebezpečný ľadový povrch. 

zdroj: Unsplash/Martin Robles

Ľad pokryje úplne všetko, informuje imeteo.sk – od ciest až po stromy a elektrické vedenia, ktoré môžu pod váhou ľadu padať. Táto situácia bude na západe len do zajtrajšieho obeda. Počas ďalších dní môžeme očakávať výrazne oteplenie. Na západe môžu teploty stúpnuť až na 10 °C.

Nepríjemný dážď trápil od minulého týždňa najmä východ a sever Slovenska. Niekoľkocentimetrový ľadový povrch skomplikoval nielen dopravu, ale aj energetiku. Spôsobené to bolo teplým vzduchom, ktorý prenikol do výšok. V nižších vrstvách sa však nachádzal studený vzduch a pri zemi mrzlo.

Zdroj: iMeteo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech