Nábrežie Dunaja bude zas o čosi krajšie. Petržalská strana dostane promenádu

  • Tyršovo nábrežie, ktoré je najmä v lete obľúbeným spotom Bratislavčanov, sa konečne trochu vynoví. Ľudia sa čoskoro budú môcť prechádzať po peknej novej promenáde, ktorá už nebude hanbou mesta.
collagesdqd
pixabay.com, pexels.com
  • Tyršovo nábrežie, ktoré je najmä v lete obľúbeným spotom Bratislavčanov, sa konečne trochu vynoví. Ľudia sa čoskoro budú môcť prechádzať po peknej novej promenáde, ktorá už nebude hanbou mesta.

Kam v lete mieria kroky Bratislavčanov aj turistov? Okrem obľúbených jazier určite aj na Tyršovo nábrežie, ktoré je populárne pre Magio pláž, športové či kultúrne eventy, bary a pivovary na lodiach ukotvených na brehu alebo len také večerné posedávanie a pozorovanie vysvieteného hradu. Doteraz však okolie petržalskej strany Dunaja nebolo veľmi reprezentatívne a volalo po revitalizácii chodníka, skrášlení okolitej zelene aj vyčistení okolia.

Veľmi dobre to vie mesto, ktoré dlhodobo stavia okolie Dunaja za jednu z častí Bratislavy, ktorá má najväčší potenciál. Veď aj samotnú Bratislavu propaguje ako „mesto na Dunaji“. S ponukou zrealizovať a zafinancovať časť plánovanej obnovy nábrežia prišiel Aupark, ktorý blízko nábrežia prevádzkuje nákupné centrum. Nová a krajšia promenáda tak môže priniesť pozitívny efekt nielen pre mesto, ale aj pre samotný Aupark.

Mesto ponuku investora s radosťou privítalo. „Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dlhodobo presadzuje, aby investori pri svojich projektoch prinášali prospech pre mesto a pre Bratislavčanov a spolupodieľali sa na rozvoji mesta,“ povedala pre Bratislava24 hovorkyňa magistrátu Zuzana Onufer. Vo výsledku má Aupark obnoviť časť promenády od Mosta SNP po reštauráciu Au Café. Po tom, čo bude táto časť hotová, ju má mesto predĺžiť až po Starý most.

Najviac však môže obyvateľov tešiť to, že tentokrát nezostáva len pri slovách a plánoch, ktoré zostanú v šuplíku. Možno si si už všimol, že s rekonštrukciou sa už dávno začalo a svedčí o tom rozkopané okolie chodníka na Tyršovom nábreží. Vzniknúť by mala reprezentatívnejšia promenáda s krajšou zeleňou, ktorá obyvateľom mesta spríjemní život a turistom poskytne krajší obraz o hlavnom meste Slovenska. Tešiť sa môžu aj bežci, ktorí si na novom chodníku zabehajú ešte kvalitnejšie.

Či sa však nová promenáda úrovňou aspoň trochu priblíži tej na opačnej strane Dunaja, ukáže až čas. Nepochybne je to ale ďalší dobrý bod pre Bratislavu. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech