Načapovať drogériu si už budeš môcť aj v potravinách. Tento reťazec si razí svoju ekocestu

  • Kaufland sa posunul na ekologickejšiu priečku
  • Vo svojej pobočke na Trnavskej ceste v Bratislave v týchto dňoch spúšťajú predaj čapovanej drogérie
4fe71e588446962f845dbfcc95331ddb_L
Kaufland
  • Kaufland sa posunul na ekologickejšiu priečku
  • Vo svojej pobočke na Trnavskej ceste v Bratislave v týchto dňoch spúšťajú predaj čapovanej drogérie

Vo svojej pobočke na Trnavskej ceste  v Bratislave spúšťa Kaufland v týchto dňoch predaj čapovanej drogérie. Hoci nie je prvým reťazcom, ktorý sa rozhodol vybrať ekologickou cestou, rozhodne je vlajkovou loďou medzi bežnými potravinovými sieťami. 

Reťazec ti chce ponúknuť udržateľnejší spôsob, ako vyprať bielizeň, umyť riad či vyčistiť domácnosť. Stratégia na pomoc životnému prostrediu sa v Kauflande posúva na ďalšiu úroveň. Odkedy dali priestor zákazníkom, ktorí preferujú bezobalové nakupovanie orechov, ovocia a zeleniny, je stanica s čapovanou drogériou krokom smerom k tým, ktorí chcú chrániť životné prostredie. 

Kolobeh bez odpadu

Keďže plastový odpad znamená vážny celosvetový problém, iba samotné recyklovanie plastov je nepostačujúce. Z tohto dôvodu sú aj 25-litrové kanistre v čapovacom stroji po vyprázdnení vrátené späť do obehu. Ide o komplexný logistický cirkulačný systém, ktorý neprodukuje zbytočný plastový odpad.

zdroj: Kaufland

Spôsob čapovania drogérie je veľmi jednoduchý. Pri čapovacej stanici sú k dispozícii predurčené nádoby správneho objemu z recyklovateľného plastu, ktoré si zakúpiš iba raz. Keď výrobok spotrebuješ, prázdnu nádobu vieš znovu využiť na rovnaký účel. Presný postup čapovania nájdeš aj priamo na čapovacom stroji.

Čapovacia stanica ponúka štyri základné produkty – univerzálny čistič domácnosti s pomarančovou silicou, plákadlo bielizne a prací gél z mydlových orechov a s levanduľovým extraktom a prostriedok na umývanie riadu s citrónovou silicou.

Prísne ekologické normy

„Každý výrobok, ktorý si zákazníci môžu načapovať, má nezávislý certifikát Eco Garantie. Ten zaručuje, že obsahuje výlučne zložky prírodného pôvodu a že pri výrobe boli dodržané prísne ekologické normy,“ uvádza Richard Bendík, riaditeľ nákupu spoločnosti Kaufland.

Okrem čapovanej drogérie budú ponúkať aj ďalšie produkty priateľské k životnému prostrediu, ako sú bambusové zubné kefky, eko odličovacie tampóny či produkty dámskej hygieny a ďalší doplnkový sortiment.

Okrem toho, že sa sieť zbavila jednorazových plastov, začali minulý rok predávať aj uhorky bez plastových fólií, vyradili jednorazové plastové riady, slamky a poháre a začiatkom tohto roka ukončili predaj všetkých jednorazových igelitových tašiek. Týmito krokmi a zavedením ekologickejších obalov svojich produktov s označením Balené zodpovedne ročne reťazec usporí takmer 95 ton nového plastu. 

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech