Naď: Bol by som rád, keby bol nový minister obrany Krúpa

  • Naď v diskusnej relácii Analýzy Na hrane TV Joj uviedol, že by bol rád, keby ho vo funkcii vystriedal Juraj Krúpa
  • Bývalému kolegovi praje len to najlepšie
Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď
TASR/Jaroslav Novák
  • Naď v diskusnej relácii Analýzy Na hrane TV Joj uviedol, že by bol rád, keby ho vo funkcii vystriedal Juraj Krúpa
  • Bývalému kolegovi praje len to najlepšie

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) opätovne potvrdil, že zvažuje odchod z politiky. Ako uviedol v relácii Analýzy Na hrane televízie Joj, k problémom, ktoré ako minister musí riešiť, sa okrem útokov zo strany opozície v poslednom čase pridávajú aj vnútrokoaličné spory a zbytočné politikárčenie.

Poslednou kvapkou bol podľa neho odchod Juraja Krúpu z poslaneckého klubu OĽANO. Podľa Naďa ho totiž Krúpa, s ktorým sa poznajú dve desaťročia, „odkopol ako špinavé prádlo“.

„V živote som nikomu nepomohol ako jemu, možno ani niektorým členom rodiny,“ povedal Naď s tým, že Krúpa klamal, keď tvrdil, že ho dopredu informoval o zámere odísť. „Nie je to pravda a trošku sa ma to dotklo,“ skonštatoval minister. Rovnako podľa neho nie je pravda, že by mu ponúkal výhodné miesto na kandidátke OĽANO.

Naď však zdôraznil, že Krúpovi praje len to najlepšie. „Ja by som bol dokonca rád, keby on bol ten nový minister obrany, ktorému budem odovzdávať tú funkciu, lebo geopoliticky je správne zameraný. Viem, že mu záleží na obrane,“ dodal Naď.

Už 7. augusta sme ťa informovali o tom, že Naď zvažuje odchod z politiky. O možnom odchode z politiky povedal v diskusii na festivale Atmosféra. Tvrdí, že keď sa rozhodne odísť z politiky, tak úplne. Podľa vlastných slov je z politiky znechutený.

Poslanec z OĽANO to mal oznámiť už aj premiérovi Eduardovi Hegerovi a tiež lídrovi hnutia a ministrovi financií Igorovi Matovičovi.

Nechce byť svedkom hádok

Jaroslav Naď hovoril o odchode z politiky aj na svojom Facebooku. Uverejnil na ňom príspevok so zábermi z hasenia požiaru v Česku.

nad v startitup
zdroj: Startitup

V komentároch pod príspevkom sa však rozmohla diskusia práve o odchode ministra z politiky. Komentujúci ho prosia o to, aby vydržal a neodchádzal. Taktiež mu smerujú chvály na to, že svoju prácu robí na výbornú.

„Je pravdou, že som znechutený z politiky. Že sa chcem sústrediť na podstatné veci, na pomoc ľuďom, našej krajine. Nie byť svedkom nekonečných hádok, ktoré len prekrývajú to všetko dobré, čo robíme,“ odpovedal na jeden z komentárov Naď.

Ďalej poznamenal, že je znechutený z toho, „že niektorí poslanci ani nevedia, ako sa nimi stali, a zrazu sú majstri sveta, ktorí kvôli svojim vreckám ohrozujú budúcnosť tejto krajiny“. Ministra obrany sme požiadali o vyjadrenie a čakáme na odpoveď.

V jednom z komentárov sa obracia aj na Richarda Sulíka, šéfa SaS. Píše, že by na svojom poste chcel zostať celé obdobie. Avšak, Sulík podľa neho „rozbíja vládu a fungovať v tomto období bez funkčnej vlády s väčšinou v parlamente je mimoriadne nezodpovedné“.

Zdroje: SITA, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá