Naď vidí za nesúhlasom starostov s testovaním spiknutie. Tvrdí, že nimi niekto manipuluje

  • Jaroslav Naď obvinil starostov, že sa proti testovaniu spikli
  • Tvrdí, že za ich vyjadreniami stojí niekto niekto úplne iný
jaro nad
TASR/Martin Baumann
  • Jaroslav Naď obvinil starostov, že sa proti testovaniu spikli
  • Tvrdí, že za ich vyjadreniami stojí niekto niekto úplne iný

Minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď prišiel s tvrdením, že starostovia v rámci regionálnych organizácií Združenia miest a obcí Slovenska sú v prípade testovania na COVID-19 zmanipulovaní. Za nesúhlasom starostov s plošným testovaním vidí spiknutie. Dokazovať to má zápisnica združenia miest a obcí vranovského regiónu.

Minister obrany tvrdí, že daný dokument jasne dokazuje, že starostovia sú v rámci regionálnych združení ZMOS usmerňovaní tak, aby vytvárali mediálny tlak a dojem, že už nedokážu zabezpečiť testovanie. Obvinenie sa týka najmä starostov kandidujúcich za Smer-SD.

Videl som to čierne na bielom, že starostovia sú usmerňovaní, aby vytvárali mediálny tlak, že už nedokážu zabezpečiť testovanie. Jednoducho je tu snaha z rôznych skupín o nátlak na obce, aby vytvárali dojem, že už to nedokážu zvládať.“

V dokumente, ktorý má TASR k dispozícii, sa však hovorí len o zaujatí spoločného stanoviska zemplínskych regiónov k prípadným ďalším kolám testovania a o „vyvinutí tlaku aj na ZMOS, aby už mestá a obce boli odbremenené od testovania“. Dokument je súhrnom aktuálnych tém na posledný februárový týždeň.

Naď po štvrtkovom prvom rokovaní vlády uviedol, že starostovia v rámci regionálnych organizácií Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) majú byť usmerňovaní, aby „rebelovali“ proti testovaniu na ochorenie COVID-19. Povedal to v odpovedi na novinársku otázku o možnej úprave modelu testovania a vyjadreniach samospráv o personálnom i finančnom vyčerpaní z doterajších kôl masového skríningu.

Pozitívni pacienti sa nevedia dostať k liekom. Lekári vyzývajú ministerstvo, aby okamžite zabezpečilo lieky

Hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák v reakcii upozornil, že dôveryhodnosť obvinenia môže potvrdiť len jasne predložený dôkaz, respektíve konfrontácia s údajnými iniciátormi. 

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech