Ak máš tieto 3 zlozvyky, tak si nadpriemerne inteligentný

  • Všetci máme nejaký svoj zlozvyk
  • Či už je to neporiadnosť, obhrýzanie nechtov, alebo nočné vyjedanie zásob
  • No nakoniec sú znakom toho, že si nadpriemerne inteligentný
steven hawking
foto: TASR
  • Všetci máme nejaký svoj zlozvyk
  • Či už je to neporiadnosť, obhrýzanie nechtov, alebo nočné vyjedanie zásob
  • No nakoniec sú znakom toho, že si nadpriemerne inteligentný

Veľakrát si ľudia myslia, že neporiadnosť a ponocovanie do skorých ranných hodín sú známkou zlyhania alebo zlého správania. Množstvo ľudí taktiež nadmerne často používa vulgarizmy, čo môže viesť k naštrbeniu vzťahov. Napriek tomu, že tieto zlozvyky sú považované za nezdravé charakterové črty, v skutočnosti sa za nimi môže skrývať nejaký talent alebo fakt, že daná osoba je nadpriemerne inteligentná.

Ak ostávate hore dlho do noci

V článku, ktorý sa objavil na Psychology Today, vedci uviedli, že ľudia majú schopnosť pozmeniť rytmus svojich biologických hodín. Cirkadiánny rytmus nám káže, kedy by sme mali ísť spať a kedy sa prebúdzať. V závislosti od podmienok sa môžeme rozhodnúť, či chceme byť nočné sovy, alebo ranné vtáčatá.

V ďalšom podobnom článku sa písalo, že inteligentné deti majú sklony ponocovať a byť menej poriadkumilovné. Ponocovanie síce nemusí byť zdravé, ale môže byť prospešné pre sociálnu inteligenciu. Londýnsky psychológ Satoshi Kinazawa uviedol v časopise Study Magazine informáciu, že priemerné IQ a spánkové vzorce spolu jednoznačne súvisia. Dokázal, že tí, ktorí radi v noci ostanú hore o niečo dlhšie, sú inteligentnejší.

V ďalšom výskume sa ukázalo, že dospelí jedinci s IQ v pásme pod 75 bodov chodili cez víkend spať v priemere o pol dvanástej, zatiaľ čo jedinci s IQ v pásme nad 125 bodov chodili spať približne o hodinu neskôr. To nebude náhoda. Pre nočné sovy skutočný život začína vtedy, keď všetci ostatní už zaľahli do postele.

Ak veľa nadávate

Výskum uverejnený v Huffington Post dokázal, že jedinci, ktorí veľa nadávajú, majú rozvinutejšiu slovnú zásobu. Vo výskume bola skupina účastníkov vo veku 18 až 22 rokov požiadaná, aby v krátkom časovom intervale vymenovala čo najviac vulgarizmov. V nasledujúcej úlohe mali za rovnakých podmienok vymenovať čo najviac zvierat. Ukázalo sa, že jedinci, ktorí viac nadávajú, majú pestrejšiu slovnú zásobu. Je tiež dokázané, že zanadávať si môže pomôcť uľaviť od bolesti, a to ako od fyzickej, tak aj psychickej.

reddit.com

Ak ste tak trochu neorganizovaní

Psychológovia z univerzity v Minnesote prišli na to, že jedinci, ktorí majú v izbe väčší neporiadok, majú o niečo kreatívnejšie myslenie. Kreatívnejšie myslenie neznamená, že je niekto automaticky geniálny, znamená to však, že je schopný myslieť aj mimo rámec. Einstein, ktorý je známy aj svojou chaotickosťou a genialitou, tvrdil, že prepchatý stôl môže byť známkou prepchatej mysle. Čo potom znamená prázdny stôl?

Laurel Thatcher Ulrich sa vyjadrila: „Dobre organizované ženy zriedka menia históriu!“ Faktom však je, že to isté môže platiť aj o mužoch. Nové štúdie taktiež podporujú tvrdenie, že inteligentní ľudia sú neporiadnejší. Dobre organizovaná osoba síce môže mať dobrú reputáciu na verejnosti, môže mať však problém poradiť si s neznámymi situáciami.

Psychologička Kathleen Vohs sa vyjadrila: „Zdá sa, že neusporiadané prostredie láme rutinu, čo môže priniesť nové poznatky.“ Ak teda nemáte vždy poriadok, občas si od srdca zanadávate, radi pobudnete hore dlhšie a ráno neradi skoro vstávate, môže sa za tým skrývať vysoká inteligencia, či talent.

Zdroj: interez.psych.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech