Najbohatší Čech pravdepodobne zabojuje o kúpu futbalového klubu Chelsea FC

  • Českí futbaloví fanúšikovia zbystrili pozornosť
  • Najbohatší český podnikateľ Petr Kellner sa údajne zaujíma o futbalový klub Chelsea FC
collage111
Flickr/The Kellner Family Foundation
  • Českí futbaloví fanúšikovia zbystrili pozornosť
  • Najbohatší český podnikateľ Petr Kellner sa údajne zaujíma o futbalový klub Chelsea FC

Informáciu o záujme najbohatšieho Čecha, Petra Kellnera, kúpiť úspešný anglický futbalový klub Chelsea FC dnes zverejnil český týden.cz. Podľa ich zdrojov chce podnikateľ rokovať o odkúpení klubu so súčasnou hodnotou približne 4 miliardy libier od Romana Abramoviča už v najbližších dňoch. Abramovič s rusko-izraelskými koreňmi nedostal v Británii víza na svoj ruský pas, a preto využíva ten izraelský, ktorý má však len 60-dňovú platnosť. Aj kvôli týmto záležitostiam sa má chcieť klubu zbaviť.

Tím vyhral niekoľkokrát za sebou anglickú Premier League, päťkrát ligový pohár, v ročníku 2011/2012 tiež triumfoval v Lige majstrov. Súčasný majiteľ doň ročne „napumpuje“ približne 300-miliónov libier, no obľuba domácich tohto športu dokáže stále dostať klub do zisku. Abramovič dokonca pracuje na tom, aby 45-tisícový štadión rozšíril na 60-tisíc miest (za približne 750-tisíc libier).

Hodnota majetku Petra Kellnera, ktorý prevažne podniká v oblasti financií, je podľa súčasného rebríčka miliardárov podľa Forbes odhadovaná na 15,5 miliárd dolárov a obsadil tak 88. miesto.

Chelsea FC

Zdroj: týden.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK