Najbohatší muž sveta daroval tento rok na charitatívne účely takmer 90 miliónov eur

  • Jeff Bezos daroval v tomto roku viac ako 89 miliónov eur na dobročinné účely
  • Za týmto účelom založil nadáciu Bezos Day 1 Fund
TASR
TASR
  • Jeff Bezos daroval v tomto roku viac ako 89 miliónov eur na dobročinné účely
  • Za týmto účelom založil nadáciu Bezos Day 1 Fund

Najbohatší človek na svete, Jeff Bezos, je okrem svojich podnikateľských aktivít známy aj vďaka dobročinným aktivitám a iniciatíve pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Práve na tieto investície za rok 2019 sa pozrel DailyMail, ktorý informuje o tom, že Jeff Bezos za uplynulý rok daroval 32 organizáciám sumu v celkovej hodnote 98,5 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 89 miliónov eur.

Za účelom pomoci Jeff Bezos ešte v septembri 2018 založil svoju charitatívnu nadáciu Bezos Day 1 Fund, pri vzniku ktorej sa sumou viac ako 1,8 miliárd eur, zameral na dosiahnutie zmysluplných a trvalých vplyvov v dvoch oblastiach. Prvou je financovanie a podpora existujúcich neziskových organizácií, ktoré pomáhajú ľuďom bez domova a druhou oblasťou je vytvorenie siete neziskových predškolských zariadení v komunitách s nízkymi príjmami, informuje oficiálny web nadácie.

Podľa zoznamu uverejnenom na webe nadácie, finančná pomoc putovala 32 organizáciám v 23 rôznych štátoch. Výška individuálnej finančnej pomoci sa pohybovala v rozmedzí od 1,25 mil.dolárov (1,13 mil. eur) až do 5 mil. dolárov (4,54 mil. eur).

Ako informujú DailyMail aj Forbes, oproti minulému roku, keď bolo prostredníctvom nadácie darovaných 97,5 mil. dolárov (88,5 mil. eur), ide o nárast v hodnote jeden milión. Nárast je možné rovnako tak zaznamenať v počte štátov, do ktorých dary putovali, keď oproti aktuálnemu číslu 23, sa v minulom roku daru dočkali organizácie v 16 štátoch.

Napriek tomu, že jedným z jej zameraní je podpora a budovanie siete vysokokvalitných predškolských zariadení inšpirovaných Montessori pedagogikou, ani jeden z tohtoročných darov neputoval priamo na podporu a rozvoj Montessori škôl, informuje Forbes. Faktom však ostáva, že Jeff Bezos počas roka viackrát navštívil rôzne školy s touto metódou výučby.

Niektoré z organizácií, ktoré sa dočkali od Bezosa finančnej pomoci, reagovali na jeho tweet s veľkou vďakou, na čo poukázal web LadBible. Medzi ne patrí napr. koalícia na boj proti bezdomovectvu West Virginia Coalition to End Homelessness: „Sme veľmi radi za túto príležitosť pokračovať v našej práci – skoncovať s bezdomovectvom v západnej Virgínii! Ďakujeme!“ 

Ďalším vďačným príjemcom finančného daru je organizácia, ktorá bojuje proti obchodovaniu s ľuďmi a pomáha rodinám, ktoré sa ocitli na ulici, Covenant House International, ktorá pod tweet napísala: „Ďakujeme! Tento príspevok nám pomôže rozšíriť kapacity bývania pre deti a mládež vrátane tehotných žien a mladých rodičov, ktorí prišli o strechu nad hlavou naprieč celkou Amerikou. Sme naozaj veľmi vďační.“

zdroje: bezosdayonefund.org; dailymail.co.uk; forbes.com; ladbible.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie