Najbohatší muž sveta daruje obrovskú sumu peňazí na pomoc ľuďom trpiacim hladom

  • Jeff Bezos venuje 100 miliónom dolárov potravinovým bankám v USA
  • Takýmto spôsobom im chce pomôcť nakŕmiť rastúci počet Američanov, ktorí kvôli pandémii koronavírusu prichádzajú o prácu.
fad
wikimedia.org, unsplash.com
  • Jeff Bezos venuje 100 miliónom dolárov potravinovým bankám v USA
  • Takýmto spôsobom im chce pomôcť nakŕmiť rastúci počet Američanov, ktorí kvôli pandémii koronavírusu prichádzajú o prácu.

Zakladateľ Amazonu venoval dar neziskovej organizácii Feeding America, ktorá združuje viac ako 200 potravinových bánk po celých Spojených štátoch.

Bezos zverejnil na Instagram fotografiu potravinovej banky a uviedol: „Dokonca aj v bežných časoch je potravinová neistota v amerických domácnostiach závažným problémom a žiaľ, COVID-19 tento stres výrazne zosilňuje. Neziskové potravinové banky sa do veľkej miery spoliehajú na nadbytočné potraviny z rôznych potravinárskych podnikov. Napríklad veľa reštaurácií zvykne darovať prebytočné jedlo. Ale počas obdobia spoločenského dištancovania sú reštaurácie zatvorené a mnoho ďalších bežných kanálov dodávajúcich prebytočného jedla sa uzavrelo,” píše Jeff Bezos na svojom Instagrame.

Situácia je o to horšia, že aj keď sa ponuka znižuje, dopyt po službách potravinových bánk stúpa.

View this post on Instagram

Even in ordinary times, food insecurity in American households is an important problem, and unfortunately COVID-19 is amplifying that stress significantly. Non-profit food banks and food pantries rely in large part on surplus food from a range of food businesses. For example, many restaurants donate excess food. But during this time of social distancing, restaurants are closed, and many other normal channels of excess food have also shut down. To make matters worse, as supply is dwindling, demand for food bank services is going up.⁣ ⁣ Today, I want to support those on the front lines at our nation’s food banks and those who are relying on them for food with a $100 million gift to @FeedingAmerica. Feeding America will quickly distribute the funds to their national network of food banks and food pantries, getting food to those countless families who need it.⁣ ⁣ Feeding America is the largest non-profit focused on food security. Millions of Americans are turning to food banks during this time. If you want to help, the link to Feeding America is in my bio. They’d be excited and grateful for donations of any size.

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos) on

 

Bezos pridal odkaz na Feeding America vo svojom bio na Instagram a napísal: „Ak chcete pomôcť, organizácia je otvorená pre dary akejkoľvek veľkosti.“

Amazon pomáha aj na Slovensku

Spoločnosť Amazon na čele s Bezosom vyčlenila 500 tisíc eur na podporu tých, ktorí sú na Slovensku najviac postihnutí krízou COVID-19. Podpora zahŕňa dar v hodnote 350 tisíc eur Slovenskému Červenému krížu a 150 tisíc eur je určených na podporu miestnych organizácií v komunitách, v ktorých zamestnanci spoločnosti žijú a pracujú. „Sme si plne vedomí negatívnych dopadov pandémie na spoločnosť. Ako zamestnávateľ a investor v týchto ťažkých časoch chceme podporovať miestne komunity v okolí našich logistických centier,“ hovorí Blanka Fijołek, PR & Community manažérka pre Amazon v regióne centrálnej a východnej Európy.

Amazon tiež nedávno spustil AWS – Amazon Web Services – iniciatívu na podporu výskumu a vývoja diagnostiky, ktorá spočíva v rýchlej a presnej detekcii a testovaní na ochorenie COVID-19 – pretože lepšia diagnostika pomôže urýchliť liečbu, zamedziť ďalšiemu šíreniu a časom tak skrátiť priebeh tejto epidémie.

Program vznikol na podporu ľudí, ktorí pracujú na rýchlejšom uvedení lepších a presnejších diagnostických riešení na trh a na podporu lepšej spolupráce medzi organizáciami, ktoré sa zaoberajú podobnými problémami. V rámci toho sa Amazon zaviazal k počiatočnej investícii vo výške 20 miliónov dolárov na výskum diagnostiky, inovácií a vývoja, s cieľom urýchliť naše kolektívne porozumenie a detekciu ochorenia COVID-19 a na vývoj ďalších inovatívnych diagnostických riešení na zmiernenie budúceho výskytu infekčných ochorení.

Zdroj: instagram.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK