Najbohatší muži planéty: Nikdy nebolo na svete lepšie ako teraz

  • Niektorí najbohatší muži sveta sa zhodujú na tom, že žiť v dnešnej dobe je ideálne a nikdy to nebolo lepšie
  • Tvrdí to Bill Gates, Warren Buffett a Elon Musk
BeFunky-collage
TASR/Unsplash
  • Niektorí najbohatší muži sveta sa zhodujú na tom, že žiť v dnešnej dobe je ideálne a nikdy to nebolo lepšie
  • Tvrdí to Bill Gates, Warren Buffett a Elon Musk

Elon Musk, Warren Buffet alebo Bill Gates. Všetci traja sa zhodujú na tom, že dnes je ten najlepší čas „byť medzi živými“ a nikdy v histórií nám nebolo lepšie. Informuje o tom americké CNBC.

Elon Musk vyhlásil na pôde Kalifornskej akadémie vied, že tí, ktorí si myslia, že v minulosti bolo lepšie, nepoznajú dobre históriu.

„Myslím, že mnohokrát sú ľudia dosť negatívni ohľadne súčasnosti a budúcnosti, ale povedzme si úprimne. Ak ste študentom histórie, kedy by ste skutočne chceli žiť?“ pýta sa Elon Musk.

Bill Gates nepriamo súhlasí s Muskom a argumentuje knihou harvardského psychológa, ktorý hovorí, že v roku 1920 sme týždenne strávili  praním a starostlivosťou o bielizeň približne 11,5 hodiny. V roku 2014 to kleslo na hodinu a pol.

Ďalšou výhodou podľa psychológa je, že globálne skóre IQ stúpa v každej dekáde o tri body vďaka lepšej výžive a čistejšiemu prostrediu, ktoré pomáha pri vývoji mozgu. Vo svojom blogu napísal Bill Gates, že svet sa mení k lepšiemu, aj keď to tak nevyzerá.

Naše deti sú najšťastnejšie

Do trojice svetových optimistov sa pridáva aj investor a miliardár Warren Buffett. Ten nalieha na to, aby sa (hlavne v USA) zmenila situácia postavenia bohatých a „chudobných“ a naráža tým na miznúcu strednú vrstvu a prehlbujúcu sa priepasť medzi bohatými a chudobnými.

Naopak však tvrdí, že kapitalizmus a trhové hospodárstvo vytvárajú z dneška najlepšie podmienky pre život doposiaľ.

Táto hospodárska tvorba prinesie našim potomkom čoraz väčšie bohatstvo ďaleko do budúcnosti. „Áno, hromadenie bohatstva sa čas od času preruší. Zopakujem to, čo som už povedal v minulosti a očakávam to aj v budúcich rokoch: Deti narodené v Amerike sú dnes najšťastnejšími v histórii,“ tvrdí Buffett.

Všetci traja sa teda nepriamo zhodli na tom, že dnes je ideálny čas byť „medzi živými“ a že v minulosti to teda lepšie nebolo.

Zdroje: cnbc.com, gatesnotes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK