Najbohatší muži sveta majú rozdielny názor na Bitcoin. Musk ho miluje, Gates pred ním ľudí varuje

  • Tretí najbohatší muž sa vyjadril, že nie je fanúšikom bitcoinu
  • Elon Musk pocítil poriadnu stratu, za všetko môže jeden tweet
gates a musk
TASR
  • Tretí najbohatší muž sa vyjadril, že nie je fanúšikom bitcoinu
  • Elon Musk pocítil poriadnu stratu, za všetko môže jeden tweet

Tretí najbohatší muž na svete (Bill Gates) sa vyjadril k súčasnému trhu s kryptomenami. Varoval však každého, kto sa rozhodne nasledovať Elona Muska a investuje peniaze do Bitcoinu. Pre Bloomberg sa vyjadril, že každý, kto má menej peňazí ako Elon, by si mal dávať pozor.

„Elon má veľa peňazí a je veľmi sofistikovaný, takže sa nebojí, že jeho bitcoiny budú akosi náhodne stúpať alebo klesať. No myslím si, že do týchto mánií sú väčšinou zatiahnutí ľudia, ktorí nemajú peniaze nazvyš,“ ozrejmil Gates.

Vďaka jednému tweetu prišiel o balík peňazí

Bitcoin sa čím ďalej tým viac dvíha na výslnie slávy, keďže za posledné obdobie jeho hodnota stúpla o viac než 400 %. Muskova spoločnosť Tesla prednedávnom investovala do kryptomeny 1,5 miliardy dolárov, následne cena kryptomeny prudko klesla. Pre Teslu ide o najväčší pokles akcií od septembra. Akcie v pondelok klesli o 8,6 %. CEO Tesly Elon Musk tak prišiel o 15,2 miliardy dolárov.

Elon Musk sa pripravil o neuveriteľných 15,2 miliárd dolárov, stačil jediný tweet

Musk, ktorý má podľa Bloomberg Billionaires Index 189,6 miliárd dolárov, je zanieteným zástancom bitcoinu, a to natoľko, že ovplyvnil cenu tokenu. Tento mesiac po investícii spoločnosti Tesla vzrástol až o 76 %, potom sa prepadol o 13 %.

Bloomberg informuje, že pokles bol pravdepodobne čiastočne spôsobený slovami Muska. CEO cez víkend na Twitteri uviedol, že ceny bitcoinu a menšieho rivala Ethereum „sa zdajú vysoké“.

Bitcoiny sú v súčasnosti veľmi diskutovanou témou, a to aj medzi politikmi a miliardármi. Podľa miliardára Warrena Buffetta sú kryptomeny bezcenné a nič neprodukujú. Ministerka financií Janet Yellenová, ďalšia dlhoročná skeptička, na konferencii New York Times začiatkom tohto týždňa uviedla, že bitcoin je extrémne neefektívny spôsob uskutočňovania transakcií.

Zdroje: bloomberg.com, cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech