Najbohatšia žena sveta skončila zneužitá a zbavená svojprávnosti. Toto je osud Madame L’Oréal

  • V 20. storočí patrila medzi ľudí s najväčším majetkom
  • Život jej však do cesty poslal prekážky, ktoré ju položili na kolená
liliane bettencourt l'oreal
Ilustračný obrázok, Instagram/reprofoto/kerloazdiary, alertepeople
  • V 20. storočí patrila medzi ľudí s najväčším majetkom
  • Život jej však do cesty poslal prekážky, ktoré ju položili na kolená

Madame L’Oréal bola v minulosti považovaná za najbohatšiu ženu sveta. Jej bohatstvo a vplyv boli v spoločnosti obrovské, no jej osud bol v posledných rokoch jej života poznačený kontroverznými udalosťami, ktoré ju zbavili práv a dostali ju do pozície zneužívanej osoby.

Niekdajšia majiteľka slávnej značky kozmetických výrobkov L’Oréal sa stala obeťou zneužitia a násilného obmedzenia osobnej slobody. Jej tragický osud a životný príbeh nám pripomínajú, že peniaze a vplyv nemusia nevyhnutne zaručovať šťastný život.

V minulosti bola najbohatšou ženou sveta

Madame L’Oréal, vlastným menom Liliane Bettencourt, sa narodila 21. októbra 1922 v Paríži do rodiny Eugèna Schuellera, zakladateľa spoločnosti L’Oréal. Už v 15 rokoch bola aktívne zapojená do rodinného podnikania, pretože sa v spoločnosti zaúčala a v obklopení luxusu a bohatstva si postupne získavala čoraz väčší podiel v spoločnosti.

Po smrti svojho otca v roku 1957 sa stala hlavnou akcionárkou L’Oréal a jej majetok neustále rástol. V roku 1950 sa vydala za Andrého Bettencourta, politika a obchodníka, s ktorým mala svoju jedinú dcéru Françoise Bettencourt Meyers. Tá je v súčasnosti podľa rebríčka Forbes s názvom World’s Billionaires List vo veku 69 rokov najbohatšou ženou sveta. 

Liliane sa po smrti svojho otca v roku 1957 stala jednou z najbohatších žien sveta a získala podiel vo firme L’Oréal. Vďaka úspechu spoločnosti a neustálemu rozširovaniu značky sa jej majetok približoval k hranici 40 miliárd dolárov a práve tento míľnik ju zaradil medzi najbohatších ľudí na svete. Najbohatšou ženou sveta sa stala v roku 2011.

Bettencourt získala vďaka svojmu bohatstvu značný vplyv, ktorý používala na podporu kultúrnych, filantropických a charitatívnych aktivít. V roku 1987 založila nadáciu Fondation Bettencourt Schueller, ktorá finančne podporuje výskum v oblasti vedy a kultúry a jej cieľom je „dať talentovaným ľuďom momentum na to, aby mohli prispieť k úspechu Francúzska a podporovať jeho vplyv“.

Veľká tragédia v roku 2007

Jej osobný život však v roku 2007 poznačila veľká tragédia. Smrť manžela Andrého Liliane zranila a začala sa izolovať od okolitého sveta. Slabú psychickú odolnosť zneužili tí, ktorí sa pokúšali získať kontrolu nad jej bohatstvom.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Fondacion Bettencourt Schueller, Forbes/World, NPR, Time, Instagram/alertepeople, Instagram/kerloazdiary, AI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá