Najčastejšie chyby, ktoré máme v chladničke: Avokádo s jablkami je to najmenej

  • Iba málokto naozaj vie, ako správne uskladňovať všetky potraviny, ktoré máme v chladničke
  • Nesprávnym skladovaním tak skracujeme dobu trvanlivosti potravín a oberáme sa o cenné látky v nich ukryté
shutterstock_1501102502
shutterstock
  • Iba málokto naozaj vie, ako správne uskladňovať všetky potraviny, ktoré máme v chladničke
  • Nesprávnym skladovaním tak skracujeme dobu trvanlivosti potravín a oberáme sa o cenné látky v nich ukryté

Vyložiť nákup a uložiť ho do chladničky je takmer denná rutina. A práve ukladanie nakúpených vecí v chladničke má svoje pravidlá a my často robíme chyby, na ktoré doplácame rýchlejšie pokazeným mäsom, sčernetým ovocím, skysnutým mliekom…

Chyba č. 1: Mäso v horných poličkách

Mäso a ryby v chladničke dlho nevydržia, preto je dobré pripraviť ich čo najskôr po ich kúpení. Hydina a mleté mäso vydržia maximálne 2 dni, bravčové 3 a hovädzie 5 dní, aj to iba pri správnom uskladnení. Náchylné ryby sa odporúča skonzumovať v ten istý deň, ako ich prinesieme domov, najneskôr na druhý deň.
Mäso, ryby a hydinu necháme zabalené v originálnom balení a uložíme na najspodnejšiu poličku. V lepších chladničkách sú špeciálne priehradky na mäso a ryby, v ktorých sa dajú aj správne rozmrazovať zamrazené potraviny. 

zdroj: Americká chladnička Philco PX 5601 NFDX je vybavená množstvom funkcií pre dlhšiu čerstvosť potravín

 

Chyba č. 2: Banány v chladničke

Banánom sa v chladničke páčiť nebude a dajú nám to raz-dva pocítiť Toto tropické ovocie zle znáša teploty pod 12 °C a v chlade mení chuť aj farbu. Chladnička nie je vhodná ani pre jablká a hrušky, tým postačí chladnejšie miesto.

Chyba č. 3: Mliečne výrobky spolu s mäsom

Tieto produkty na jednej polici v chladničke byť nemusia a nemá to nič spoločné so židovským kóšer jedlom. Jednoducho každému vyhovuje iné prostredie. Tvrdé syry a jogurty sa dobre uležia v hornej priehradke pri teplote okolo 7 – 8 °C, maslu a čerstvému mlieku bude lepšie o poschodie nižšie alebo vo dverách chladničky. Milovníci maslového chleba dobre vedia, že maslo, skladované vo dverách, je mäkké oveľa skôr.

Chyba č. 4: Avokádo pri jablkách

Niektoré ovocie a zelenina produkujú etylén, ktorý zas iné druhy zle znášajú. Preto sa nemôžeme čudovať, ak uložíte avokádo, banán, kivi či rajčiny spolu s jablkami, brokolicou či hlávkovým šalátom a ony vám onedlho zhnijú.

Chyba č. 5: Umyté bobule

Drobné ovocie ako maliny, čučoriedky, jahody alebo hrozno pred uložením do chladničky netreba umývať, inak veľmi rýchlo zhnije. Tak ako ostatné druhy ovocia, aj ono patrí do spodnej zásuvky chladničky. Americká chladnička Philco PX5601NFDX uchováva ovocie a zeleninu pri ideálnej vlhkosti a teplote v zásuvke Fresh Zone s teleskopickým výsuvom.

zdroj: Zásuvky v chladničke Philco PX 5601 NFDX uchovávajú suroviny pri správnej vlhkosti a teplote.

Chyba č. 6: Vajcia v papierovom obale

Plastové držiaky vo dverách chladničky sú to najlepšie miesto pre vajíčka. Niekedy ich ale z pohodlnosti ignorujeme a vajcia máme v chladničke v obale z obchodu, až kým ich nespotrebujeme.

Chyba č. 7: Pomalé zmrazovanie mäsa a rýb

Pri pomalom zmrazovaní sa z vody v mäse tvoria kryštáliky ľadu, čo narušuje jeho štruktúru. Najmä rybám takýto spôsob nesvedčí a po rozmrazení sa preto rozpadávajú. Mrazničky s možnosťou rýchleho zmrazenia, ako je napríklad už spomínaný Philco PX5601NFDX, dokážu potraviny zamraziť vo veľmi krátkom čase, čím sa zachová ich farba, chuť aj štruktúra.

Chyba č. 8: Ešte stále nemáte americkú chladničku Philco PX5601NFDX

Táto kráska z tmavého nerezu s dvoma nezávislými chladiacimi okruhmi je neprehliadnuteľným kúskom v každej kuchyni. Ona však nielen dobre vyzerá! Disponuje množstvom užitočných technológií pre čo najdlhšie uchovanie čerstvosti potravín: SuperFreeze pre rýchle zmrazovanie, SuperCool pre rýchle chladenie, Coldwrap pre rovnomerné chladenie potravín, QDrink na expresne vychladené nápoje. Pre ukladanie čerstvého ovocia a zeleniny slúži veľká zásuvka CrispZone, teleskopický výsun zásuvky Fresh Zone uľahčuje manipuláciu. Lepšie raz vidieť, ako stokrát čítať. Pozrite si ju bližšie na www.philco.sk

zdroj: Philco

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK