Toto sú najdivokejšie prevádzky v Bratislave, kde na vstup potrebuješ poriadnu dávku odvahy

  • Pre niekoho miesto, kde by nevkročil ani na minútu, pre niekoho podniky, ktoré majú osobnosť
  • Ponúkajú „kvalitu" za rozumnú cenu, takže nesúď knihu podľa obalu
Archív Startitup
  • Pre niekoho miesto, kde by nevkročil ani na minútu, pre niekoho podniky, ktoré majú osobnosť
  • Ponúkajú „kvalitu" za rozumnú cenu, takže nesúď knihu podľa obalu

Spolu s kolegyňou Petrou Stanovou sme sa rozhodli otestovať bratislavské stálice. Ja som rodená Bratislavčanka a Petra je z Nitry. S väčšinou prevádzkok teda do tohto okamihu nemala kontakt a tak sa spoliehame, že dva pohľady toto testovanie obohatia.

Každý, kto sa po hlavnom meste Slovenska pravidelne pohybuje, ich pozná minimálne z videnia. Ak si sa zatiaľ neodhodlal vstúpiť dovnútra, možno práve my ťa presvedčíme, že nie je dôvod váhať. Pri hodnotení sme sa sústredili na kvalitu obsluhy, čistotu priestorov a samozrejme aj chuť piva. Špeciálnou kolónkou bola lepivosť stolov.

1. Goblins Pub

Goblins Pub/Startitup.sk
zdroj: (Goblins Pub) Archív Startitup

Ako sa sem dostať?

Goblins nájdeš v prvom dvore pod Michalskou bránou na ľavej strane. Podnik sa nachádza v podzemí. Vlastní ho írsky rodák a možno si ho pamätáš ešte z čias, kedy sídlil na Dunajskej ulici. Poskytoval nezameniteľnú atmosféru, skvelé zahraničné pivo a zábavu do rána.

Odkedy sa presťahoval pod Michalskú, jeho charakter sa trocha zmenil, ale stále dokáže poskytnúť zábavu do rána. Goblins pod Michalskou je divokejší a kvôli polohe ho navštevuje aj podstatne viac turistov.

K mínusom určite patria vyššie ceny (najmä dovozového piva, ako je Guinness), ale tie klasické sú v cenovej norme. Plusom je, že bar ponúka široký sortiment írskych a škotskych whiskey za normálnu cenu. Výhodou Goblinsu je špecifická a priateľská obsluha a možnosť pravidelne sa kontaktovať s bratislavskými expatmi. Lepivosť stolov a baru bola len čiastočná – zažili sme to tu aj v horšom stave. Pivo si tu dáš od 1,80 do 4,20 eura.

2. Hostinec na Mýte

Hostinec na Mýte_Startitup.sk
zdroj: (Hostinec na Mýte) Archív Startitup

Ako sa sem dostať? 

Adresa je Suché mýto 19 a nachádza sa na rohu Panenskej ulice, za zastávkou autobusov smerom do Petržalky. Súčasný Hostinec na Mýte, kedysi Prezidentka, patrí k stálym oldschoolovým hviezdam Bratislavy. Kedysi sa sem chodilo na výborné varené víno za študentské ceny a dnes ti tu ponúknu v rovnako prívetivej cene veľmi slušne načapované pivo. Pod novými majiteľmi sa podniku ušla nevyhnutná prerábka, odsávanie, klimatizácie a dokonca aj bezplatná wifi.

Odkedy si pamätáme, tento podnik bol tak trochu „extrémny“ v tom, že sa tu stretávali dve skupiny klientov – študenti a dôchodcovia. To sa nezmenilo.

V súčasnosti tomuto miestu nič nechýba a dovolíme si povedať, že spomedzi odvekých stálic hlavného mesta patrí k tým podstatne lepším. Mimochodom klobúk dole za čistotu záchodov a celkovú hygienu. Benefitom je, že Hostinec na Mýte je miestom, kde určite nezostaneš za stolom sedieť sám. Niekto zo štamgastov sa ti určite milo prihovorí. Lepivosť stolov nula. Cena piva sa tu pohybuje okolo sumy 1,30 eura.

3. Koník

Koník_Startitup.sk
zdroj: (Koník) Archív Startitup

Ako sa sem dostať?

Koník sa nachádza v tesnej blízkosti križovatky na Mlynských nivách a Karadžičovej ulice, neďaleko autobusovej stanice na Nivách a vysokej budovy VÚB.

Koník patril k podnikom, do ktorých sme sa vždy obávali vstúpiť. Vďaka testovaniu sme zistili, že obavy sú úplne zbytočné. Milá obsluha, pekné prostredie a dobre načapované pivo. V tomto útulnom a prívetivom podniku nás sklamali len toalety. Sú jediným dôvodom, prečo sa tento podnik ocitol až na treťom mieste. Stoly boli čisté a pivo si tu dáš od 1,35 eura.

4. Hostinec Rýchlik

Rýchlik_Startitup.sk
zdroj: (Rýchlik) Archív Startitup

Ako sa sem dostať?

Nájdete ju hneď na križovatke pod Hlavnou stanicou. Hostinec Rýchlik je staničná krčma, ktorá roky prebúdzala našu zvedavosť. Do minulého týždňa nebolo nikdy dosť odvahy vstúpiť. Na naše prekvapenie bol malý priestor veľmi príjemný, čistý, ale extrémne zafajčený.

Na strope nás zaujal ventilátor, ktorý by mal zrejme suplovať klimatizáciu a odsávanie. Pivo bolo načapované dobre, obsluha veľmi príjemná nebola a štamgasti boli tak trochu svojskí. Lepivosť prekvapivo nula. Výhodou je veľká terasa a pri nej detské ihrisko. Pivo si tu dáš za 1,20 eura.

5. Bernard pri Lýceu

Bernard_Startitup.sk
zdroj: (Bernard) Archív Startitup

Ako sa sem dostať?

Podnik nájdeš hneď za rohom bývalého divadla Astorka pri Hodžovom námestí a vraj sa dá zaparkovať na parkovisku pri podniku. Posledná návšteva nás nepresvedčila a dojem pokazila nepríjemná obsluha, ktorú si pamätáme už spred rokov. Dali sme si ejl a nebola to z našej strany dobrá voľba. Pivo si tu dáš od 1 eura.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá