Najdlhšia a najdrahšia sánkovačka na Slovensku? Tatry cenami dobiehajú Rakúsko

  • Sánkarska dráha je bezplatná, príplatky sú za lanovku či požičanie saní
  • Najdlhšia sánkarska dráha na svete s dĺžkou 14 km je v susednom Rakúsku
TMR
TMR
  • Sánkarska dráha je bezplatná, príplatky sú za lanovku či požičanie saní
  • Najdlhšia sánkarska dráha na svete s dĺžkou 14 km je v susednom Rakúsku

Najdlhšia sánkarská dráha vo Vysokých Tatrách z Hrebienka do Starého Smokovca je už otvorená, včera o tom informovala agentúra SITA. Na dráhe dlhej 2,5 kilometra je aktuálne asi desať centimetrov snehu. „Veľkou výhodou je, že dráha je vhodná aj pre menej skúsených sánkarov, keďže jej sklon je mierny,“ uviedol obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Momentálne je možné sánkovanie iba cez deň, a to od 9:00 do 16:30 hod. K dispozícii je aj požičovňa saní hneď pri údolnej stanici lanovky na Hrebienok. Nočné sánkovanie spustia pri vhodných podmienkach od 21. decembra.

zdroj: TMR

Rodinné sánkovanie môže vyjsť poriadne draho

Sánkarska dráha je bezplatná, nakoľko je to v praxi komunikácia zo Starého Smokovca na Hrebienok, ktorá je využívaná na zásobovanie vysokohorských chát. Na druhej strane sa však náklady na rodinnú sánkovačku môžu vyšplhať aj na desiatky eur.

V prípade, že sa návštevníci rozhodnú pre požičanie saní, musia si zaplatiť 10 eur. Keďže dráha je dlhá 2,5 kilometra, ideálnou voľbou je aj využitie lanovky, pričom napríklad 2-hodinový klasický lístok stojí 15 eur, detský 11 eur. V prípade štvorčlennej rodiny s dvoma deťmi tak dvojhodinová sánkovačka so zapožičaním dvoch saní vyjde na viac než 70 eur.

zdroj: TMR

Najdlhšia sánkarska dráha na svete

Sánkarske dráhy sú veľmi populárne aj u naších susedov v Rakúsku, kde je dispozícii hneď niekoľko dráh. V Rakúsku sa navyše nachádza aj najdlhšia osvetlená sánkarska dráha na svete. Trať je dlhá až 14 kilometrov a v určitých bodoch dosahuje prevýšenie až 1 300 metrov.

Ceny vo Wildkogel aréne sa pohybujú od 13 eur za klasický lístok, až do 32 eur za celodenný lístok. Cena pre deti je o polovicu nižšia.

V Tatrách tento rok aj kúsok Paríža

Na samotnom Hrebienku je okrem toho pre návštevníkov tento rok k dispozícii aj Tatranský ľadový dóm, ktorý z 225 ton ľadu postavili rezbári zo Slovenska, Česka, Poľska, Litvy a Nemecka pod vedením Slováka Adama Bakoša. Motív Katedrály Notre Dame dopĺňa zvonica spolu s Quasimodom.

Zdroje: SITA, wildkogel-arena.at

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech