Najdrahší Mustang v histórii? Je ním tento exkluzívny model Shelby GT350 R z roku 1965

  • Aukčná sieň RM Sotheby's má opäť čo povedať.
  • Ponúka slávne GT350 R z Cobra Caravan, ktoré oslavovalo porážku Ferrari.
  • Vyvolávacia cena je 1 milión dolárov.
403643
RM Auctions
  • Aukčná sieň RM Sotheby's má opäť čo povedať.
  • Ponúka slávne GT350 R z Cobra Caravan, ktoré oslavovalo porážku Ferrari.
  • Vyvolávacia cena je 1 milión dolárov.

Naspäť v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch nebola manufaktúra Carrolla Shelbyho tak známa ako je dnes. Môže za to predovšetkým fakt, že si Shelby ešte nestihol vyrobiť reputáciu geniálneho konštruktéra a Ford ho nenajal, aby porazil Ferrari v legendárnych dvadsaťštyrihodinových pretekoch Le Mans.

V roku 1965 to ale už bolo inak. Shelby oslavoval víťazstvo nad talianskou stajňou naozaj netradične.

Zobral šesť zo svojich áut – Cobru Daytona Coupé, GT40, 289 a 427 Cobra, sériovú GT350 a GT350 R – a prešiel s nimi cez dvanásť amerických miest.

Toto podujatie dostalo príznačné meno Cobra Caravan a ako správne tušíš, táto GT350 R je ten konkrétny kus, ktorý sa Cobra Caravanu zúčastnil.

Aukčná sieň RM Sotheby’s ho teraz posúva do aukcie, kde sa očakávaná cena pohybuje medzi jedným miliónom až 1 200 000 amerických dolárov.

Ide o pretekársky kus, preto mu chýbajú štandardné nárazníky vpredu a vzadu a, samozrejme, nezmizli ani pôvodné nálepky.

Po skončení Cobra Caravanuv roku 1965 bol tento kus prevezený do Južnej Ameriky, kde sa zúčastnil série relykrosových podujatí.

Mustang však prežil aj juhoamerické prostredie a v osemdesiatch rokoch ho kúpil americký zberateľ a podrobil rekonštrukcii.

Pôvodné V8 od Carrolla Shelbyho by teda malo mať pôvodných 350 konských síl.

Aj interiér ctí filozofiu športovca. Nie je tu žiadna zbytočnosť, len volant, sedadlá, bezpečnostné pásy a hasiaci prístroj.

Zdroj/Foto: RM Auctions

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie