Najdrahší pozemok na svete nájdeš v Los Angeles. Jeho cena siaha do astronomických výšin

  • Najdrahším pozemkom sveta sa stal The Mountain of Beverly Hills
  • Ponúka výhľad na Malibu, centrum Los Angeles, pohorie San Gabriel Mountains a je veľký 157 akrov
  • Ide o najexkluzívnejší kus zeme v USA
sasha-stories-250033-unsplash
Unsplash (Ilustračná fotografia)
  • Najdrahším pozemkom sveta sa stal The Mountain of Beverly Hills
  • Ponúka výhľad na Malibu, centrum Los Angeles, pohorie San Gabriel Mountains a je veľký 157 akrov
  • Ide o najexkluzívnejší kus zeme v USA

Najdrahší pozemok sme hľadali aj v našom hlavnom meste. V súčasnosti sa nachádza v centre diania, na ulici Mlynské Nivy, kde si predajca podľa Nehnuteľnosti.sk za niečo viac než 16 akrov pýta 26,5 milióna eur. Je to ale plocha v rušnej časti mesta primárne určená skôr pre administratívnu budovu než rezidenčnú. Pozemok v Los Angeles, ktorý je v súčasnosti najdrahším na našej planéte, má ale o niečo viac predností.

The Mountain of Beverly Hills sa nachádza na vŕšku nad mestom anjelov a jeho trhová hodnota dosahuje miliardu dolárov. Má rozlohu 63 hektárov, 360 ° výhľad na Malibu, okolité vrchy aj centrum veľkomesta. Agent Aaron Kirman zo spoločnosti Pacific Union Real Estate pre Forbes povedal: „Ak si kupec chce postaviť zábavný park, ktorý by bol taký masívny, ako je Disneyland, tak sa mu ešte aj nejaké hektáre zvýšia. Môže si tu vytvoriť vlastné kráľovstvo.“ Dodal, že jeho tím už stihol zistiť, že vo svete sa potuluje približne stovka miliardárov, ktorí si pozemok môžu dovoliť a majú oň záujem. Polovicu z nich údajne osobne pozná a tú druhú nájde.

America’s most expensive property is $1 billion from CNBC.

O pozemok, na ktorom sa doposiaľ konalo niekoľko významných spoločenských akcií, prejavila v minulosti záujem aj hollywoodska smotánka (Brad Pitt či Tom Cruise). Spájala sa s ním však zložitá situácia v rámci vlastníctva, s ktorou sa spájalo niekoľko súdnych sporov a až dnes je pozemok na predaj v celku. Vlastníkom bola kedysi napríklad aj iránska kráľovská rodina.

Odborníci sa zhodujú, že aj napriek ohromnej rozlohe a jedinečnej polohe pozemku, je jeho cena prehnaná. V luxusnej časti Bel Air sa totižto nachádza v poradí druhá najdrahšia nehnuteľnosť oblasti, a teda vila s dvadsiatimi izbami stojaca na pozemku veľkom 9300 metrov štvorcových. Za ňu si pýta majiteľ „len“ 500 miliónov dolárov.

Zdroj: Forbes, cbnc.com, Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK