Najdrahšia jachta sveta je z 10-tisíc kíl zlata a platiny a stojí viac ako 4 miliardy eur: Aj napriek tomu skrýva nepekné tajomstvo

  • Mala byť hotovým veľdielom zo zlata
  • Na internete o nej nájdeš napísaného veľa, má to ale jeden háčik
  • Táto jachta nikdy reálne neexistovala
jachta
Reprofoto/YouTube/AskReadit
  • Mala byť hotovým veľdielom zo zlata
  • Na internete o nej nájdeš napísaného veľa, má to ale jeden háčik
  • Táto jachta nikdy reálne neexistovala

Predstav si, že by si mal 4,2 miliardy eur. Čo by si s nimi robil? Ide o otázku, na ktorú mnohí nevedia ihneď odpovedať. Iní to však vedia úplne presne. Táto čiastka pre miliardárov neznamená vôbec nič, v dôsledku čoho sú ochotní tieto peniaze investovať do jachty, ktorá by sa mohla premeniť na ich domov.

Áno, existuje málo plavidiel, ktoré stoja toľko peňazí, no niekoľko sa ich nájde. Skvelým príkladom je jachta History Supreme, ktorá je podľa portálu Atlantic Yacht and Ship dlhá 30 metrov. Jej majiteľom je Robert Kuock. Tento malajzijský obchodný magnát je podľa Forbes najbohatšou osobnosťou tejto krajiny. 

Luxus, ktorý si nemôžeš dovoliť

Cena tejto jachty by bola pravdepodobne nižšia, ak by nebola vyrobená z 10-tisíc kilogramov rýdzeho zlata a platiny. Za plavidlom stojí britský dodávateľ luxusných zariadení Stuart Hughes. Meno tohto muža sa spája aj s mobilom iPhone 4, ktorý je pokrytý 500 diamantmi. Podľa Auto Evolution je cena tohto modelu viac ako 6 miliónov dolárov a patrí k spomínanej jachte.

Zabudnúť však nesmieme ani na luxusnú fľašu na alkohol. Tá je ozdobená 18,5 karátovým diamantom D’Amalfi Limoncello Supreme v hodnote 35 miliónov dolárov. Za zmienku stojí aj panoramatické akvárium vyrobené z 24-karátového zlata. 

Ako informuje portál Daily Mail, dokončenie lode trvalo 3 roky a zlatom a platinou je pokryté takmer všetko. Je jedno, či hovoríme o jedálenskom stole alebo o kotve.

Ďalším dôvodom tejto vysokej ceny je veľkolepá spálňa, ktorej stena je vyrobená z meteorického kameňa a údajne aj z pravej kosti dinosaura. Len samotná kosť by mala mať hodnotu okolo 90-tisíc dolárov. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Atlantic Yacht Ship, Daily Mail, Auto Evolution, MBY, Forbes, Twitter, CNN, Financial Times

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá