Najdrahšie nehnuteľnosti na Slovensku: Vila za 4,2 milióna eur aj kaštieľ z 18. storočia

  • Vybrali sme najdrahšie nehnuteľnosti, ktoré sa predávajú na Slovensku
  • Historická vila ťa vyjde 4,2 milióna eur
  • Na predaj je aj kaštieľ z 18. storočia
Ilustračné foto nehnutelnosti.sk
  • Vybrali sme najdrahšie nehnuteľnosti, ktoré sa predávajú na Slovensku
  • Historická vila ťa vyjde 4,2 milióna eur
  • Na predaj je aj kaštieľ z 18. storočia

V súčasnosti sa vlastnenie nehnuteľnosti na Slovensku spája so symbolom luxusu a blahobytu. Túto realitu odrážajú najmä tie najdrahšie predávajúce sa domy na Slovensku. Každý z nás sníva o tom bývať „ako kráľ“, no len málokto má financie na tú najdrahšiu nehnuteľnosť – stojí totiž 4,2 milióna eur. 

Nehnuteľnosti, ktoré sa v súčasnosti predávajú za najviac peňazí, majú lokalitu prevažne v Bratislave. Predstava žitia ako „na zámku“ však nemusí byť už len snom. Prekvapením v ponúkaných predávaných nehnuteľnostiach je kaštieľ z polovice 18. storočia. 

Historická vila

V súčasnosti je na portáli nehnuteľnosti.sk najdrahšou nehnuteľnosťou na predaj vila v Starom Meste v rezidenčnej lokalite Palisád. V blízkosti sú sídla ambasád, renomovaných firiem či Bratislavského hradu.

Stojí 4,2 milióna eur a má rozlohu 1 128 metrov štvorcových. Plocha pozemku je pritom 1 039 metrov štvorcových. Ide o energeticky úspornú historickú vilu, ktorá bola postavená ešte v roku 1914 s prístupom z dvoch ulíc na vlastný pozemok.

Kompletná rekonštrukcia bola na tejto vile urobená v roku 1996 na reprezentačné administratívne sídlo spoločnosti. Na prízemí sú štyri miestnosti, vlastné sociálne zázemie, archívne, kancelárske a skladové priestory, schodisko a veľkú garáž pre štyri autá. Na prvom poschodí je päť kancelárskych priestorov, schodisko, kuchynka a dve toalety.

Druhé poschodie disponuje priestorom šiestich samostatných miestností s dvoma toaletami a schodiskom. Podkrovné priestory ponúkajú veľký otvorený priestor s prechodovými dvoma miestnosťami kuchyňou, plynovou kotolňou a sociálnym zázemím s dvoma toaletami.

Vila na predaj Bratislava
zdroj: bazar.sk

Vila so štyrmi poschodiami

Nie je prekvapením, že najdrahšie nehnuteľnosti majú lokáciu v hlavnom meste. Druhé miesto najdrahších domov na predaj obsadila opäť vila, ktorá sa nachádza blízko hradného vrchu a vládneho hotela Bôrik.

Vyjde ťa 3,5 milióna eur s plochou pozemku 1 000 metrov štvorcových a úžitkovú plochu 751 metrov štvorcových. Rezidenčná vila sa nachádza v tichej časti Starého Mesta, v susedstve diplomatických misií, na juhozápadnom svahu vrchu Machnáč.

Vila má štyri podlažia, na ktoré ťa odvezie hydraulický výťah. Do podzemnej garáže sa zmestí až šesť vozidiel. Budúci majiteľ môže voľné chvíle tráviť v bazéne alebo v saune.

Luxusná rezidencia mimo Bratislavy

Tretia najdrahšia nehnuteľnosť na portáli nehnuteľnosti.sk je luxusná rezidencia s pozemkom, ktorý má plochu 3 548 metrov štvorcových. Jej poloha ťa prekvapí – nenachádza sa totiž v Bratislave, ale v Marianke, v okrese Malacky. Okolo rezidencie je hustý les a veľa zelene. Vo vnútri nájdeš bazén, bar pri bazéne, saunu či fitness so šatňou.

Ako možnosti využitia uvádza portál nehnutelnosti.sk konferencie, školenia, oslavy alebo svadby či ako penzión s wellness pobytom, keďže vo vnútri je veľký krytý bazén a sauna.

Vila v Malackách na predaj
zdroj: nehnutelnosti.sk

Kaštieľ na predaj

V zozname najdrahších domov na Slovensku sa nachádza aj jeden „výnimočný klenot“ – historický kaštieľ. Kaštieľ z polovice 18. storočia sa predáva v Jaslovských Bohuniciach, v okrese Trnava.

Jeho cena je 2,6 milióna eur s plochou pozemku 5 512 metrov štvorcových, samotný kaštieľ je na zastavanej ploche o 1 244 metrov štvorcových. Toto šľachtické sídlo dal postaviť ešte v polovici 18. storočia bohunický zemepán František Dezasse v neskorobarokovom štýle.

Ako sa uvádza na stránke nehnutelnosti.sk, na konci 19. storočia ho kúpila rodina grófa Platena, ktorá žila vo Viedni a kaštieľ využívala ako letné sídlo. Majetkom štátu sa stal v roku 1947. V roku 2002 bola na ňom urobená kompletná rekonštrukcia za približne 3,3 milióna eur.

Historický kaštieľ na predaj
zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroje: nehnuteľnosti.sk, nehnutelnosti.sk 2, nehnutelnosti.sk 3, nehnutelnosti.sk 4, nehnutelnosti.sk 5

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá