Najdrahšie penthousy v Bratislave? Penta predala všetky dostupné byty a ceny bude zvyšovať

  • Finančná skupina Penta sa v centre Bratislavy postarala o takmer pol miliardovú investíciu
  • Prví obyvatelia sa do veží v Sky Parku môžu sťahovať v polovoci budúceho roka, všetky byty sú už v troch vežiach vypredané
  • Súčasťou SkyParku je aj rekonštruovaná tepláreň a nová kancelárska budova
skypark.sk
skypark.sk
  • Finančná skupina Penta sa v centre Bratislavy postarala o takmer pol miliardovú investíciu
  • Prví obyvatelia sa do veží v Sky Parku môžu sťahovať v polovoci budúceho roka, všetky byty sú už v troch vežiach vypredané
  • Súčasťou SkyParku je aj rekonštruovaná tepláreň a nová kancelárska budova

Finančníci zo skupiny Penta stoja za zrodom Sky Parku v centre Bratislavy, kde má vyrásť celkom nová štvrť s rozvinutou kultúrou pre firmy, startupy a rezidenčné bývanie.

Práve štyri výškové budovy majú vytvárať novú panorámu centra Bratislavy doplnenú o zrekonštruovanú bývalú bratislavskú tepláreň, ktorú Penta prerába na efetkívne a kultúrne stredisko pre coworkingy, na gastro priestory a verejnosti dostupný relax v centre mesta.

„Najmodernejší štandard a technické vymoženosti sú samozrejmosťou, rovnako ako aj funkčné využitie celej rozlohy bytu. Neodmysliteľnou devízou bude výhľad na panorámu mesta,“ píše sa na stránakch Sky Parku.

zdroj: skypark.sk

Záujem o byty je veľký

V súčasnosti stoja tri 30-poschodové budovy, ktoré budú slúžiť ako rezidenčné priestory doplnené o nádherný výhľad z najvyššieho miesta budovy, kde bude mať vstup každý obyvateľ veže.

Jedna z veží bude čoskoro skolaudovaná a prví obyvatelia by sa do nej mali nasťahovať v polovoci budúceho roka. Pre Startitup to potvrdil Gabriel Tóth, hovorca spoločnosti Penta.

Tóth ďaleho hovorí, že o byty bol skutočne vysoký záujem. „Za necelý rok a pol sme predali všetky dostupné byty. Dnes sú všetky tri veže vypredané,“ hovorí o vysokom záujme verejnosti. Dokopy je dostupných približne 850 bytov.

Dôvod, prečo sú momentálne postavené len tri veže zo štyroch vysvetľuje manažér rozvoja spoločnosti Penta Erik Páleš: „Stále čakáme na stavebné povolenie od mesta. Často je úrad poddimenzovaný a na rozhodnutie sa čaká dlho.“

Súčasťou každej veže sú aj dva obrovské penthousy, ktoré sú na najvyššom poschodí každej z veží. Cena jedného z luxusných bytov v centre Bratislavy sa pohybovala na úrovni 1,7 milióna eur.

Gabriel Tóth ďalej hovorí, že byty budú v poslednej veži pravdepodobne drahšie, keďže je o ne výrazný záujem. „Súčasná cena bytov sa pohybovala na úrovni 3-tísic eur za meter štvorcový. V štvrtej veži očakávame cenový nárast,“ hovorí Tóth.

Z teplárne coworkingové a gastro centrum

Z bratislavskej Jurkovičovej teplárne chce Penta urobiť priestor pre verejnosť. Vyrásť tu má nové coworkingové centrum a priestor pre gastro prevádzky.

Jurkovičova tepláreň sa má stať jedinečným priestorom spájajúcim kultúrne a umelecké podujatia, workshopy, trhy, kaviareň, reštauráciu a zdieľané pracovné priestory, kde sú všetci vítaní.

Coworkingové priestory sa stanú domovom pre startupy, kreatívcov na voľnej nohe, blogerov, vlogerov, nové nápady a všetkých ostatných, ktorí sa budú chcieť pridať. Súčasťou bude priestor pre rôzne podujatia a eventy.

Erik Páleš hovorí, že v súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce už aj v interiéri teplárne, vo vnútri dispozície je osadený vežový žeriav a momentálne prebieha aj výstavba nosných železobetónových a oceľových konštrukcií. Tradičný žeriav bude zachovaný z pôvodnej teplárne. Investícia je vyčíslená na približne 11 miliónov eur.

Celý projekt SkyParku by mal byť dokončneý koncom budúceho roka v závislosti na postupe práce s poslednou štvrtou vežou. Dokopy sa má investícia v SkyParku vyšplhať na približne 420 miliónov eur.

zdroj: skypark.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK