Najdrahším vyrobeným autom sveta je Rolls Royce Sweptail

  • Z jeho ceny sa ti zatočí hlava.
  • Z jeho ceny sa ti zatočí hlava.

V tej najvyššej kategórii luxusného automobilového trhu sa to vysokými cenami len tak hemží. Exkluzívne autá, ktoré vytvorili ľudia ako Christian Von Koenigsegg a Horacio Pagani môžu poľahky stáť milión dolárov a viac. S priemernou cenou Bugatti Chiron, ktorá sa pohybuje okolo 3 miliónov dolárov, sa nezdá, že by bolo ešte veľa priestoru pre dvíhanie ceny. Ale také niečo neplatí pre spoločnosť Rolls-Royce. Nové kupé, jediné svojho druhu, ktoré výrobca automobilov vyvíja pre zákazníka od roku 2013, sa blíži k dokončeniu a predpokladá sa, že jeho cena bude viac ako 10 miliónov eur. Tento veľmi vzácny Rolls-Royce dostal meno Sweptail.

Toto vozidlo dokazuje, že výrobca postaví všetko, čo chceš, pokiaľ máš peniaze. Inšpirácia pre Sweptail pochádza z klasických Rolls-Royceov z dvadsiatych a tridsiatych rokov 20. storočia. Jeho dlhé línie a karosárska kvalita dokonale obnovujú štýl tejto doby.

Zákazník, popísaný ako „znalý zberateľ jedinečných položiek vrátane superjácht a súkromných lietadiel“, si želá mať exkluzívny dvojdverový Rolls so sklenenou strechou, ktorý zodpovedá jeho odlišnému profilu. Výrobca predstavil automobil tento víkend na prehliadke Concorso d’Eleganza v Taliansku.

foto: rolls-roycemotorcars.com

Pokiaľ ide o cenu, tá dosahuje viac ako trojnásobok ceny spomenutého Chironu. Podľa Telegraph, cenovka vystrelila až na 10 miliónov libier, čo je takmer 11,5 milióna eur. Na základe toho by sa Sweptail mohol oficiálne stať najdrahším novým automobilom, ktorý sa kedy predal aj pokiaľ ide o autá akejkoľvek éry a ich cenu upravenú o infláciu.

foto: rolls-roycemotorcars.com

foto: rolls-roycemotorcars.com

foto: rolls-roycemotorcars.com

foto: rolls-roycemotorcars.com

zdroj: thedrive.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech