Najlacnejšie autá, ktoré na Slovensku kúpiš do 15-tisíc. Už nemusíš hľadať dlhé hodiny (REBRÍČEK)

  • Kúpa auta pri nižšom rozpočte nie je vylúčená
  • Prinášame ti 15 áut, ktoré kúpiš do 15 000 eur
  • Nemusíš sa tak výrazne zdlžovať
najlacnejšie autá na Slovensku
Freepik/gpointstudio
  • Kúpa auta pri nižšom rozpočte nie je vylúčená
  • Prinášame ti 15 áut, ktoré kúpiš do 15 000 eur
  • Nemusíš sa tak výrazne zdlžovať

Kúpa automobilu patrí k tým rozhodnutiam, o ktorých človek uvažuje asi najviac. Niektoré vozidlá dnes dosahujú cenu bytov a niektoré aj rodinných domov. Nie každý si ale môže drahé automobily dovoliť.

Zostavili sme preto rebríček najlacnejších áut, ktoré si na Slovensku kúpiš do 15 000 eur. Kúpu automobilu ale treba aj dobre zvážiť, pretože čo sa zdá ako lacné auto, môže časom vyjsť rovnako draho ako autá strednej triedy.

Lacné automobily majú spravidla veľmi slabé motory, a tak pod váhou celej konštrukcie často trpia. Pridať sa môžu aj technické problémy a nemalou položkou sú povinné servisné prehliadky, ktoré počas rokov záruky môžu vyjsť na tisíce eur.

Na pamäti treba mať, že najlacnejšie ceny v našom rebríčku obsahujú len základnú výbavu vozidiel. Tá v niektorých prípadoch nemá ani klimatizáciu. V prípade, že chce človek ako taký normálny komfort, si musí priplatiť vyššiu výbavu, čo sú znova výdavky navyše.

Niektoré z modelov sú skôr autá do mesta a nie pre rodinu alebo na dlhšie trasy.

1. Dacia Sandero – od 11 450 €

Najlacnejšie auto na slovenskom trhu je Dacia Sandero, ktorého cena začína na 11 450 eurách. V najlacnejšej verzii Essential ponúka pomerne bohatú výbavu, ktorou sú napríklad LED denné a stretávacie svetlomety, elektricky ovládané predné okná, 6× airbag, ABS, aktívny systém núdzového brzdenia (AEBS), tempomat či centrálne zamykanie. Maximálny výkon benzínového motora je 49 kW/67 k. Kombinovaná spotreba je 5,2 – 5,5 l na 100 km.

Vyššia verzia výbavy, ktorá zahŕňa napríklad predné hmlové svetlá, zadné parkovacie senzory, pozdĺžne nastaviteľný volant alebo dažďový senzor, začína na 12 600 €.

2. Ruské Lady – od 11 690 €

Cena nového vozidla legendárnej značky Lada sa začína na smiešnej sume 11 690 eur. To je takmer rovnaká cena, ako zberatelia pýtajú za najznámejší model značky Žiguly po renovácii. Za nový model Lady Granta slovenský distribútor pýta od 11 690 eur v závislosti od výbavy a výkonu motora. Pri najlacnejšom ide o 64 kW/87 k.

O čosi modernejšie vyzerajúce auto Lada Vesta s motorom o výkone 75 kW/102 k sa začína na cene 13 590 eur. V ponuke je aj najznámejší model terénneho džípu 4×4 10 490 eur.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá