Najlacnejšie európske miesta na dovolenku: V rebríčku pre rok 2023 sa ocitla TOP destinácia Slovákov

  • Ceny v destináciách po celom svete stúpajú
  • Dovolenkárom môže pomôcť rebríček Holiday Money Report
  • Zisti, aké sú tri najlacnejšie miesta v Európe
Portugalsko (pláž) a žena, ktorá fotí
Ilustračný obrázok, Unsplash/_nnaro_, Unsplash/Charlie Robert
  • Ceny v destináciách po celom svete stúpajú
  • Dovolenkárom môže pomôcť rebríček Holiday Money Report
  • Zisti, aké sú tri najlacnejšie miesta v Európe

Cestovanie je pre mnohých ľudí obľúbenou aktivitou, ktorá ponúka veľa zážitkov a možností spoznať nové miesta a kultúry. Bohužiaľ, môže to byť aj veľmi nákladné a mnohí sa tak obávajú, že si nemôžu dovoliť cestovať tak často, ako by si v skutočnosti priali.

Ako informuje portál Euronews, mnoho cestovateľov sa okrem iného snaží vyrovnať aj s rastúcou infláciou. Pri výbere dovolenkovej destinácie ti tak môže pomôcť rebríček, ktorý zostavil The UK Post Office.

Zisti, aké sú tri najlacnejšie miesta v Európe na dovolenku, a pozri sa na to, ktorá európska krajina sa radí medzi najdrahšie destinácie sveta.

Najlacnejšia dovolenková destinácia

Rebríček s názvom Holiday Money Report každoročne hodnotí celosvetové destinácie z hľadiska cenovej dostupnosti. Na základe údajov, ktoré The UK Post Office získal, je jasné, že ceny za jedlá, nápoje a ďalšie „turistické produkty“ vzrástli vo väčšine letovísk a miest na celom svete.

S cieľom nájsť tie najlacnejšie destinácie na svete na rok 2023 porovnáva rebríček náklady na osem základných turistických položiek vrátane piva, kávy, trojchodového jedla a opaľovacieho krému.

Pre tento rok sa stal najlacnejšou dovolenkovou destináciou v Európe turecký Marmaris. Či už teda hľadáš oddych a relax na pláži, alebo akčnú dovolenku s množstvom aktivít a zážitkov, toto je miesto, ktoré stojí za to navštíviť. Mesto ponúka širokú škálu možností pre turistov, ktorí hľadajú dovolenku plnú zážitkov a zábavy.

V minulom roku sa síce tento pobrežný hotspot umiestnil na prvom mieste, no v roku 2023 skĺzol na druhé. Ako aj na mnohých iných miestach, ceny sa v Marmarise od minulého roka zdvojnásobili v dôsledku inflácie. 

Kávu môžeš na tomto mieste dostať za 1,65 eur, fľašku piva za niečo menej ako 3,40 eur a trojchodové jedlo pre dve osoby vrátane domáceho vína za približne 45,60 eur.

Káva za najlepšiu cenu na svete

Ďalšou možnosťou pre lacnú dovolenku v rámci Európy je Portugalsko, ktoré sa môže pochváliť krásnymi plážami, skvelým jedlom a pohostinnými ľuďmi.

Portugalsko
zdroj: Unsplash/@sotomayorpau

Ceny sú tu relatívne nízke v porovnaní s inými európskymi krajinami, a tak si môžeš užiť dovolenku bez prehnaných nákladov. Podľa Holiday Money Report je najlacnejšou destináciou konkrétne portugalské Algarve.

Jednou z najväčších atrakcií Algarve sú nepochybne jeho pláže. Región má množstvo krásnych pláží, ktoré sú ideálne pre oddych a relaxáciu.

Niektoré z najznámejších pláží sú Praia do Vau, Praia da Rocha a Praia do Carvoeiro. Tieto pláže majú jemný piesok a krištáľovo čistú vodu, ktorá je ideálna na plávanie a iné vodné športy. Okrem toho, na plážach nájdeš aj množstvo reštaurácií a barov, kde si môžeš vychutnať skvelé jedlo a nápoje.

Toto pobrežie členitých skalnatých útvarov a bielych domčekov sa môže pochváliť najlacnejšou kávou zo všetkých destinácií na svete, a to iba za 0,92 eur a vínom iba za 2,06 eur.

Najlacnejšie jedlá

Ďalšou možnosťou pre lacnú dovolenku je Bulharsko, ktoré sa nachádza na juhovýchode Európy. Krajina ponúka nádherné pláže, úchvatné hory a množstvo historických pamiatok. Okrem toho sú ceny v Bulharsku veľmi nízke, a tak si môžeš dovoliť ubytovanie v kvalitnom hoteli alebo apartmáne za prijateľné ceny. 

Bulharsko
zdroj: Unsplash/@deny_hill

Bulharské Slnečné pobrežie sa v rebríčku Holiday Money Report umiestnilo pre najlepšie lacné jedlá a pitie. Šálka kávy v tomto pobrežnom letovisku stojí len 0,96 eur, zatiaľ čo za fľašu piva zaplatíš 2,18 eur.

Ako sme už spomenuli, Slnečné pobrežie je najlacnejším miestom v Európe aj vďaka svojmu jedlu. Za trojchodové menu pre dvoch s vínom zaplatíš niečo vyše 41 eur. 

Najdrahšia dovolenková destinácia

Zdroje: Euronews, The UK Post Office

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá