Najlepší slnečnicový med sveta pochádza zo slovenskej medárne Včely sv. Ambróza

  • Rodina stojaca za touto medárňou sa včelám venuje už od roku 1949. Remeselným spôsobom sa jej podarilo vytvoriť ponuku lokálnych medov z okolitej prírody, ktoré sú svetovej kvality.
vcela
facebook.com/VcelySvAmbroza
  • Rodina stojaca za touto medárňou sa včelám venuje už od roku 1949. Remeselným spôsobom sa jej podarilo vytvoriť ponuku lokálnych medov z okolitej prírody, ktoré sú svetovej kvality.

Odhaduje sa, že až 75% medu predávaného v supermarketoch v západnom svete je nepravý, čiže “fake” med. Takýto med bol upravovaný a chýbajú mu výživné látky, ktoré robia poctivý med zdravým doplnkom stravy.

Veľa supermarketových medov je z masovej produkcie, sú dovážané z Číny, Indie, Ukrajiny alebo Turecka (všimnite si na etikete označenie pôvodu: “mimo EÚ”). Každý rok nachádzajú inšpektori chémiou kontaminovaný med, ktorý sa musí následne sťahovať z predaja.

 

foto:vcelysvambroza.sk

To je len pár dôvodov prečo by sme si vždy mali dávať pozor, aký med si kupujeme. Najlepšie človek spraví, ak sa zameria na lokálnu výrobu a presne vie, z koho úľov med pochádza.

 


Jedny z najlepších medových produktov, aké na Slovenskom trhu nájdeme, sú tie od medárne Včely sv. Ambróza. Za ich kvalitu hovorí aj prestížne gastro ocenenie Great Taste Awards 2017. Získal ho ich slnečnicový med, ktorý sa stal bez preháňania najlepším na svete. Avšak ani zďaleka to nie je jediné, čo nájdete v ponuke tohto poctivého slovenského včelárstva.

Jedli ste už tekvicový med? Či dokonca kombináciu tekvice a smreku? Takéto „medovinky“ sa vyrábajú len zopár kilometrov od Košíc, kde sídli rodinná firma  Včely sv. Ambróza. V ponuke majú dokonca aj med z lipy a pohánky, z bieleho agátu či s cejlónskou škoricou. Samostatnou kategóriou sú aj prírodné kozmetické produkty z medu.

 

Všetko je vyrobené ručne a so skúsenosťami. V rodine Štefana Slezáka sa včelárstvo dedí už tri generácie. Všetky výrobky sú 100% prírodné, bez ropných produktov, sulfátov, ftalátov, farbív, parfémov, parabénov alebo konzervantov, ktoré sa inak bežne na pultoch v supermarketoch vyskytujú.

 

„Nerobíme priemerné produkty pre priemerného zákazníka. Vo vlastnom včelárstve ručne tvoríme prírodné produkty pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť svet. Pretože je to náš spoločný dom. Náš med je čistý, surový, bez antibiotík. Tak isto aj vosk a propolis, ktoré využívame vo výrobe prírodnej kozmetiky z včelích produktov,“ píše na svojej stránke včelár Štefan Slezák.

 

Štefan Slezák však nie je úplne bežným včelárom. Len máloktorý muž zo slovenského včelárskeho priemyslu sa môže pochváliť nie len výborným medom, ale aj kariérou na Wall Street v New Yorku. Tu pracoval pre nadnárodnú spoločnosť Raiffeisen, kde na oddelení pre Južnú Ameriku analyzoval firemných žiadateľov o úvery.

Jeho biznisová cesta ďalej pokračovala cez Londýn až na Slovensko, kde pôsobil v podnikoch ako je VSE, či SPP. Práca pre nadnárodné korporáty však nebola pre neho tým pravým. Kariéru biznismena preto zahodil za hlavu a dnes sa naplno venuje včelárskemu remeslu na Slovensku. Podľa jeho dosiahnutých úspechov môžeme skonštatovať, že urobil veľmi dobre.

Celú ponuku tohto včelárstva nájdete tu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech