Najlepšia reklama na slovenskú prírodu? Svetové destinácie v porovnaní s našimi dostávajú na frak

  • Na Slovensku máme prírodu, ktorá sa vyrovná svetovým destináciám
  • Portál Humensko spravilo inšpiratívne a zároveň vtipné porovnanie lokalít, do ktorého sa fanúšikovia zbláznili
  • Na Slovensku máme prírodu, ktorá sa vyrovná svetovým destináciám
  • Portál Humensko spravilo inšpiratívne a zároveň vtipné porovnanie lokalít, do ktorého sa fanúšikovia zbláznili

Napadlo ti niekedy, že v našej krajine môžeš nájsť alternatívy scenérií zo svetových destinácií? Humensko na svojom facebookovom profile pripravilo ľuďom hľadajúcim dovolenkové možnosti pre posledné letné dni porovnania, ktoré zdieľalo 4 000 fanúšikov, medzi nimi aj Richard Sulík.

Slovenské Rio de Janeiro

Socha Krista známa z brazílskeho Ria sa nachádza aj na Slovensku. Tá brazílska je umiestnená na 700 metrov vysokom pahorku Corcovado, jej výška je 30 metrov a podstavec pod ňou meria 8 metrov. Zobrazuje Krista s roztiahnutými rukami, akoby objímal mesto. Naša oravská sa nachádza v obci Klin. Do výšky 9,5 m sa týči na Grape, odkiaľ pozerá na okolitú krajinu. Nie je síce mohutných rozmerov, no je treťou najväčšou replikou, druhá sa nachádza v Lisabone a má 23 m.

Aby si mal lepšiu predstavu o tom, aká veľká je socha Krista v našej krajine a či sa ti oplatí za ňou vycestovať, portál Orava región ti ponúka pohľad na vychádzajúce slnko spoza Kristovho chrbta v tomto videu.

Telgárt vs. Škótsko

V okrese Brezno sa pod Kráľovou hoľou nachádza pozoruhodná architektonická stavba, ktorá sa volá Chmarošský viadukt. Jedná sa o tehlový železničný most postavený v 30. rokoch minulého storočia, tvorený deviatimi oblúkmi. So svojou dĺžkou 113,6m a výškou 18 metrov pretína Gregorovu dolinu a náramne sa ponáša na známu škótsku scenériu.

Gepostet von Humensko.sk am Montag, 10. August 2020

Slovenský Grand Canyon

V severnej Arizone v Spojených štátoch amerických sa nachádza scenéria, za ktorou cestujú ľudia z celého sveta. Grand Canyon to jeden z najstarších národných parkov v USA. Bol založený v roku 1919 a jeho celková plocha parku je 4 926,66 km². Naša Zádielska tiesňava, v širšom slova zmysle Zádielska dolina, je síce menšia, no taktiež monumentálna a máš ju hneď za rohom.

Gepostet von Humensko.sk am Montag, 10. August 2020

Taliansko doma

Ak ti piští srdce po mori a exotickejších krajinách, no je ti už jasné, že sa to toto leto nemá šancu uskutočniť, Humensko pre teba našlo jedinečnú obmenu s názvom Zemplínska Šírava. Táto vodná nádrž na východnom Slovensku v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi ti ponúka čas strávený v jedinečnej prírode s možnosťou neobmedzeného kúpania sa.

Navyše, okrem oddychu v prírode si môžeš zvoliť na pomerne malej ploche aj aktívny oddych v podobe prechádzky vihorlatskými lesmi a konečne oficiálne zachráneným Vihorlatským pralesom.

Gepostet von Humensko.sk am Montag, 10. August 2020

Zdroje: Facebook/Humensko, NPS, Orava region

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech