5 aplikácií, ktoré učia ľudí programovať aj bez počítača

  • Ak si sa rozhodol začať svoju kóderskú cestu a nevieš, kde začať, je tu riešenie
  • S týmito appkami sa môžeš vzdelávať v ktoromkoľvek programovacom jazyku a kdekoľvek
photo-1451968362585-6f6b322071c7
everypixel.com/Markus Spiske
  • Ak si sa rozhodol začať svoju kóderskú cestu a nevieš, kde začať, je tu riešenie
  • S týmito appkami sa môžeš vzdelávať v ktoromkoľvek programovacom jazyku a kdekoľvek

Learn C++ od SoloLearn

Či už máš predošlé skúsenosti s týmto jazykom alebo nie, táto aplikácia ti na tvojej ceste určite bude nápomocná. Naučíš sa s ňou všetko, čo potrebuješ vedieť aby si mohol začať vytvárať a zostavovať vlastné programy. Učenie sa s partnerom ako je SoloLearn sa ukázalo byť rýchle, efektívne a zábavné. S touto appkou možno pochopíš, že stať sa programátorom nemusí byť zase až tak náročné. Ale bez práce to určite nebude.

Learn C++ zahŕňa viac ako 80 lekcií v ôsmich leveloch. Môžeš si odomknúť nové levely, zbierať body, súťažiť a porovnávať sa so svojimi kamarátmi. Utekaj na iTunes, stiahni si túto appku a začni sa vzdelávať a zabávať zároveň.

zdroj obrázkov: itunes.com/screenshot

Udacity

Táto vzdelávacia platforma je jedna z najobľúbenejších a je dokonca zdarma. Udacity sa riadi heslom,  „Programovať môže každý.“ Do tejto platformy sa zapojilo už vyše troch miliónov študentov z celého sveta, ktorí naberajú potrebné zručnosti pre ich programátorskú kariéru. Kurzy Udacity boli navrhnuté tými najlepšími expertmi z Facebooku, Google, Cloudera a MongoDB.

V ich kurzoch sa naučíš základy, ale aj zložitejšie programovanie pre tých najšikovnejších. Môžeš si vybrat z jazykov ako je HTML, CSS, Javasript, Python, Java a iné. Pre tých, ktorí sa chcú dostať na vyšší level alebo chcú nabrať potrebné skills na nový projekt je v ponuke aj žiadaný Ruby on Rails. Študentom Udacity sa otvorili úplne nové kariérne postupy. Aj ty sa možeš stať vývojárom appiek alebo web developerom na plý úväzok.

Uži si pohodlie domova, vyrieš programátorske problémy v kaviarni alebo odpovedz na krátne kvízy v parku. Na absolvovanie svojho kurzu nepotrebuješ dokonca ani wifi. A keď sa ti zažiada, môžeš skúsiť učenie s tvojou telkou cez AirPlay.

zdroj obrázkov: itunes.com/screenshot

Tynker

Toto je naozaj neobyčajná appka. Čím skôr sa začneš učiť programovať, tým lepšie. S touto aplikáciou môžu čaro kódovania objaviť dokonca aj deti, ale za vyskúšanie stojí aj všetkým dospelým. Zahraj si puzzle a nauč sa pri tom úplne základé techniky programovania.

Môžeš si vytvoriť svoje vlastné hry s použitím tutoriálu, ktorý má viac ako 100 krokov. Novinkou je, že si môžeš sám nakresliť postavy a navrhnúť pozadia tvojej hry s nástrojom drawing tool. Táto appka dostala niekoľko významných cien, ako napríklad Academics´Choice Award alebo Award of Excellence from Strictly Mobile. Dnes používa túto aplikáciu viac ako 40-tisíc škôl a 28 miliónov užívateľov.

zdroj obrázkov: itunes.com/screenshot

Codea

Ak hladáš naozaj pekne nadizajnovaný a „easy to use“ editor, Codea je určite pre teba. Dokážeš s ňou vytvoriť hry, simulácie, alebo do nej previesť akýkoľvek vizuálny nápad, ktorý ti zíde na um. Premeň svoje myšlienky na interaktívne výtvory pomocou tvojho iPad-u. Codea je navrhnutá tak, aby si sa mohol dotknúť svojho kódu. Chceš zmeniť farbu, alebo obrázok? Žiaden problém, stačí ťuknúť na visual editor a môžeš si vybrať, čo ti vyhovuje.

Appka je postavená na programovacom  jazyku LUA. Je to jednoduchý, elegantný jazyk, ktorý nezávisí až tak veľmi na symboloch a perfektne sa hodí pre iPad. Aplikácia ťa poteší množstvom ukážkových projektov vrátane hier, nájdeš tu aj Air Code na priame programovanie z tvojho PC použitím wifi. Výhodou je inteligentné vyznačovanie sytaxu a automatický doplňovač kódu.

zdroj obrázkov: itunes.com/screenshot

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech