Najlepšie bývanie na Slovensku do 50-tisíc: Vybrali sme pre teba najatraktívnejšie ponuky

  • Nehnuteľnosti určené na bývanie v treťom štvrťroku v porovnaní s letom mierne zdraželi
  • Aj napriek tomu však nájdeš bývanie do 50-tisíc eur
nehnutelnosti
Ilustračný obrázok, TASR/Henrich Mišovič
  • Nehnuteľnosti určené na bývanie v treťom štvrťroku v porovnaní s letom mierne zdraželi
  • Aj napriek tomu však nájdeš bývanie do 50-tisíc eur

Nehnuteľnosti určené na bývanie v treťom štvrťroku v porovnaní s letom mierne zdraželi. Kupujúci však za domy a byty platili menej ako pred rokom, dynamika poklesu cien v porovnaní s letom vzrástla. Vyplýva to z aktuálnej správy Štatistického úradu SR. Zlacňovanie sa podľa nej prejavilo vo všetkých krajoch s výnimkou Trnavského.

„Celkovo realizačné ceny nehnuteľností určených na bývanie na Slovensku v treťom štvrťroku 2023 medzikvartálne stúpli o 0,8 percenta,“ uvádza ŠÚ SR s tým, že sa nepotvrdil trend poklesu zaznamenaný v predošlom štvrťroku.

V referenčnom medziročnom porovnaní na celoslovenskej úrovni kupujúci platili za domy a byty v priemere o 3,8 percenta nižšie sumy ako pred rokom, pričom zlacňovanie na medziročnej úrovni bolo vyššie ako v predošlom štvrťroku.

Aktuálne ceny nehnuteľností robia vrásky na čele nie jednému Slovákovi. Mnohí ľudia by totiž najradšej odišli z prenájmu a zaobstarali si niečo lacné. Pri cenách realít to však nie je vždy možné.

My sme sa pozreli na aktuálnu ponuku portálu Nehnuteľnosti.sk, kde sme našli niekoľko nehnuteľností do 50-tisíc eur.

V ponuke sú domy po celom Slovensku

Ako prvý nás zaujal nedokončený trojpodlažný dom nachádzajúci sa v obci Lazy pod Makytou, odkiaľ je to veľmi blízko k lyžiarskemu stredisku Čertov a Kohútka. Dom má prízemie a dve nadzemné podlažia. Na prízemí sa nachádzajú 3 samostatné miestnosti a schodisko. 3 izby sa nachádzajú aj na prvom podlaží, kde je tiež priestor pre samostatné WC a kúpeľňu. To isté sa nachádza aj na druhom podlaží. 

V inzeráte sa však uvádza, že na toto podlažie nie je zrealizovaná stavba schodiska. Na prízemí sa nachádza aj garáž, no vozidlá je tiež možné parkovať na pozemku pred domom. Cena tejto nehnuteľnosti je 45-tisíc eur.

Rodinný dom za veľmi dobrú cenu môžeš zohnať aj v obci Strekov, ktorá sa nachádza v okrese Nové Zámky. 3-izbový dom je v pôvodnom stave a pozemok, na ktorom stojí, má výmeru 787 metrov štvorcových. Úžitková plocha má 110 metrov štvorcových.

Cena tejto nehnuteľnosti je 37-tisíc eur a zahŕňa kompletný právny a katastrálny servis.

Do nášho rozpočtu sa zmestil aj rodinný dom v obci Veľký Kamenec. Ide o poschodový dom s veľkou záhradou s ovocným sadom a samostatnou garážou. Úžitková plocha domu má výmeru 200 metrov štvorcových a je orientovaný na juh.

Kde zoženieš byty za výhodné ceny?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: SITA, Nehnuteľnosti.sk, Nehnuteľnosti.sk, Nehnuteľnosti.sk, Nehnuteľnosti.sk, Nehnuteľnosti.sk, Nehnuteľnosti.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá