Najlepšiu slovenskú dedinu roka 2017 nájdeš na severe. Čím si získala titul?

  • Naše Slovensko vie byť naozaj čarovné a denne nám to dokazuje svojimi prírodnými divmi aj krásou tradícií, ktoré prežívajú v mnohých obciach. Prvenstvo medzi slovenskými dedinami tento rok získala Oravská Polhora.
collage.jpgjbhbh
instagram.com/zgazda66, naoravedobre
  • Naše Slovensko vie byť naozaj čarovné a denne nám to dokazuje svojimi prírodnými divmi aj krásou tradícií, ktoré prežívajú v mnohých obciach. Prvenstvo medzi slovenskými dedinami tento rok získala Oravská Polhora.

Ak by si zašiel do najsevernejšieho cípu našej krajiny na hranici s Poľskom, našiel by si tu práve obec Oravská Polhora. Pýši sa totiž titulom nielen najlepšej, ale aj najsevernejšej obce na Slovensku a najväčšej obce na Orave. Je naozaj takým malým klenotom zasadeným do krásnej aj drsnej oravskej prírody a obklopeným horami – Oravskými Beskydami. Má svoj osobitý ráz a ak si ju ešte nenavštívil, jednoznačne by si mal. Nájdeš tu milých ľudí a krásnu krajinu.

Včera večer sme dobyli sever! (ostava už len západ)

Príspevok, ktorý zdieľa Róbert Snopčok (@robert_snopcok),

DSC_2405

#jesień #złotapolskajesień #autumn #jesiennekolory #góry #gory #trip #wdrodzenaszczyt #trekking

Príspevok, ktorý zdieľa @dante_and_me,

A čím si táto obec titul, ktorý každoročne udeľuje Slovenská agentúra životného prostredia získala? Podľa organizátorov obec najlepšie naplnila kritérium súťaže, ktoré znie „myslieť dopredu“ a ide ostatným obciam príkladom svojím hospodárením, starostlivosťou o obyvateľov a samozrejme ochranou životného prostredia. Oravská Polhora totiž myslí ekologicky, dobre využíva lokálne zdroje a cení si prírodné bohatstvo. No nielen to, ale aj naše slovenské kultúrne dedičstvo a ľudové tradície, na ktoré nezabúda.

Little house in Oravska Polhora

Babia Gora Mountain in infrared

#cow #sheep #countrysidelife

Príspevok, ktorý zdieľa Jozef Tyrol (@jtyrol),

O víťazstvo obce sa zaslúžil aj jej starosta Michal Strnál, ktorý pre portál Dobré noviny prezradil, že v Oravskej Polhore sa snažia realizovať množstvo rozvojových projektov pre zlepšovanie kvality života v obci. S hrdosťou tiež uchovávajú miestnu gajdošskú kultúru, ktorá je zapísaná v Unesco. Najväčšia obec na Orave sa tiež pýši chvályhodným prírastkom 60 – 70 detí ročne. Aj to je dôkaz, že ide o naozaj prekvitajúcu dedinu.

Oravska Polhora church.

Oravská Polhora, ktorá v súťaži uspela medzi 20 slovenskými obcami, bude Slovensko reprezentovať na nasledujúcom ročníku súťaže o Európsku obnovu deiny.

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK