Najluxusnejšia loď všetkých čias ti ponúkne tobogány, divadlo aj motokáry. Lístky na plavbu sú v predaji

  • Luxusných plavidiel je na svete neúrekom, no nie všetky ti ponúknu taký luxus, ako táto loď
  • Nórska loď bude mať svoju premiéru počas budúceho roka
pjimage - 2021-09-24T093017.315
Reprofoto/CNN
  • Luxusných plavidiel je na svete neúrekom, no nie všetky ti ponúknu taký luxus, ako táto loď
  • Nórska loď bude mať svoju premiéru počas budúceho roka

Milovníci luxusných plavieb sa majú na čo tešiť. Nórska spoločnosť stojaca za tými najluxusnejšími loďami odhalila nový prírastok do rodiny. Ide o loď s menom Norwegian Prima a vyplávať by mala už v auguste 2022. Vstupenky na jazdu boli v predaji už od mája 2021 a ľudia ich nakupovali vo veľkých počtoch.

Úvodná plavba bude trvať 8 dní, začne v Amsterdame a skončí v pobaltskej oblasti. Naplánované sú aj plavby po Karibiku, no tie sa budú organizovať počas jesennej a zimnej sezóny. 

Cestujúci sa môžu tešiť najmä na trojúrovňovú motokárovú dráhu, ktorá je dlhá 420 metrov a má 14 ostrých zákrut. V jednej chvíli môže byť na trati až 15 pretekárov. Dráha je unikátna najmä vďaka svojmu otvorenému výhľadu na oceán. Najvyššia možná dosiahnuteľná rýchlosť motokár je 50 kilometrov za hodinu.

Hoci ide o jednu z najdlhších dráh, nejde o jedinú. Spoločnosť Norwegian je motokárovými dráhami na lodiach preslávená. Dráhy sa nachádzajú aj na lodiach Norwegian Joy, Bliss a Encore.

zdroj: Reprofoto/CNN

Nevídaný luxus 

Za zmienku stojí aj atrakcia s názvom The Drop. V tomto prípade ide o netradičný desaťposchodový suchý tobogán, ktorým sa cestujúci rútia priamo nadol. V prípade, že by si niektorí z nich chceli svoju cestu okoreniť, môžu využiť atrakciu The Rush, ktorá tento „voľný pád“ umožní dvom hosťom naraz.

Ako uvádza portál CNN, loď sa môže pochváliť aj vôbec prvým trojpodlažným divadlom, ktoré sa po západe slnka dokáže premeniť na nočný klub v štýle Las Vegas. Okrem hudobných a divadelných predstavení sa v tejto časti plavidla budú organizovať aj interaktívne reality šou, ktoré sú známe predovšetkým americkému publiku. 

zdroj: Reprofoto/CNN

Na svoje si prídu aj menší cestujúci, pre ktorých sa na lodi nachádza krytý virtuálny herný komplex s názvom The Galaxy Pavilion. Umiestnených tu je 14 atrakcií vrátane dvoch únikových miestností a mini golfu. V blízkosti tejto zábavnej časti sa nachádza aj akvapark.

Nórski lodní architekti pri navrhovaní lode kládli dôraz predovšetkým na vonkajší priestor. Cestujúcich, ktorí obľubujú umenie, určite poteší sochárska záhrada, v ktorej budú umiestnené cenné umelecké diela. Vo vonkajšom priestore sa nachádza aj Infinity Beach, čo je prímorský chodník s dvoma bazénmi. Na romantické prechádzky slúži Ocean walk, sklenený most, ktorý visí nad oceánom. V blízkosti týchto vonkajších aktivít je ešte salónik pod holým nebom. 

zdroj: Reprofoto/CNN

Loď má celkovú dĺžku takmer 295 metrov a jej váha sa odhaduje na 142 500 ton. Kapacita cestujúcich sa zastavila na čísle 3 125. Zaujímavosťou je, že Prima ponúka tiež neštandardné ubytovacie možnosti.

zdroj: Reprofoto/CNN

Konkrétne ide o 107 apartmánov v hoteli The Haven, rozložených na ôsmich palubách a prístupných iba pomocou prémiovej karty s kľúčom. Táto luxusná časť má súkromný bazén, kúpele a chladiarenskú miestnosť.

Zdroj: CNN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech