Najnebezpečnejšie pláže sveta: Žraloky, záhadné zmiznutia a extrémne studená voda

  • Tohtoročná dovolenková sezóna je v plnom prúde
  • Týmto plážam sa radšej ale oblúkom vyhni, ak nechceš, aby tvoja návšteva skončila tragédiou
Zákaz plávania (tabuľa) a pláž.
Ilustračné foto Freepik/@shauerman, Flickr/Caroline Ramsden
  • Tohtoročná dovolenková sezóna je v plnom prúde
  • Týmto plážam sa radšej ale oblúkom vyhni, ak nechceš, aby tvoja návšteva skončila tragédiou

S príchodom letnej sezóny sa všetci tešíme na zaslúženú dovolenku pri mori. Aby tvoja dovolenka prebehla hladko a bez problémov, pripravili sme pre teba prehľad 8 pláží na svete, ktorým by si sa mal radšej vyhnúť.

Tieto miesta sú známe svojimi nebezpečenstvami, ktoré môžu zmeniť tvoj oddych na nepríjemný zážitok. Uvedomujeme si, že každý túži po bezstarostnom oddychu, preto ti odporúčame vybrať si bezpečnejšie destinácie. 

Pláž Gansbaai, Južná Afrika

Táto pláž patrí medzi najnebezpečnejšie na svete, hlavne kvôli svojej povesti ako „hlavné mesto veľkých bielych žralokov“. Mnoho ľudí sem prichádza na adrenalínový zážitok v klietkovom potápaní so žralokmi. Avšak, ak sa plánuješ len tak kúpať, môže to byť veľmi rizikové.

Veľké biele žraloky sa tu vyskytujú v hojnom počte, pretože pobrežné vody sú bohaté na tulene, ich obľúbenú potravu. Stretnutie so žralokom počas plávania môže skončiť veľmi zle. Preto, ak máš rád dobrodružstvo, možno ťa Gansbaai zaujme, ale ak chceš kľudnú a bezpečnú dovolenku, radšej si vyber iné miesto.

Pláž New Smyrna Beach, Florida

New Smyrna Beach na Floride je jednou z najnebezpečnejších pláží na svete. Na tejto pláži často dochádza k útokom žralokov, čo z nej robí rizikové miesto na plávanie. Voda pri pobreží je bohatá na ryby, čo priťahuje žraloky veľmi blízko k brehu. Plavci a surfisti tu môžu čeliť nebezpečenstvu stretu so žralokom.

Táto pláž je tiež obľúbená medzi surfistami, no silné prúdy a veľké vlny môžu byť nebezpečné pre menej skúsených plavcov. Ak máš rád adrenalín, môže to byť pre teba zaujímavé miesto, ale zváž všetky riziká.

Pláž Uttakleiv, Nórsko

Pláž Uttakleiv v Nórsku je nádherná, ale veľmi nebezpečná. Studená voda rýchlo spôsobuje podchladenie, čo je hlavné riziko pre plavcov. Silné prúdy a vlny ťa môžu ľahko stiahnuť do hlbšej vody.

Aj keď táto pláž láka svojou prírodnou krásou, plávanie tu nesie so sebou extrémne riziká.

Pláž Playa de los Muertos, Španielsko

Playa de los Muertos v Španielsku je krásna pláž, no patrí medzi najnebezpečnejšie na svete. Táto pláž má veľmi silné prúdy, ktoré môžu rýchlo stiahnuť plavcov do hlbších vôd. Aj keď je voda čistá a lákavá, plávanie tu môže byť veľmi riskantné.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mi Cabo de Gata (@micabodg)

Názov „Playa de los Muertos“ znamená „Pláž mŕtvych,“ čo naznačuje jej nebezpečenstvo. Silné vlny a prúdy spôsobujú, že aj skúsení plavci môžu mať problémy.

Pláž Cable beach, Austrália (Broome)

Cable Beach v Broome, Austrália, je krásna, ale veľmi nebezpečná pláž. Na tejto pláži nájdeš smrteľne jedovaté medúzy Irukandji, ktorých žihadlá spôsobujú vážne zdravotné problémy. Okrem toho sa tu občas vyskytujú aj krokodíly.

Pláž Dumas, India

V štáte Gujarat v Indii nájdeš pláž s malebným tmavým pieskom pri Arabskom mori. Táto pláž leží 21 kilometrov od mesta Surat. Je veľmi obľúbená v južnom regióne, ale tiež je domovom smrteľnej kobry kráľovskej. Len málokto sem má odvahu prísť.

Morecambe Bay, Anglicko

Morecambe Bay v Anglicku je známa pláž, no zároveň veľmi nebezpečná. Táto oblasť má rýchlo stúpajúci príliv, ktorý môže ľahko uväzniť ľudí na pobreží. Bahnitý terén a pohyblivé piesky tu často vedú k nešťastiam.

Okrem toho, hmla môže náhle zahaliť oblasť, čo zhoršuje orientáciu a zvyšuje riziko. Ak sa sem chystáš, buď veľmi opatrný a sleduj príliv.

Pláž Darwin, Austrália

Pláž Darwin v Austrálii skrýva veľa nebezpečenstiev. V mori tu plávajú jedovaté medúzy, ako Irukandji a box jellyfish, ktoré môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Okrem medúz tu občas nájdeš aj krokodíly.

Ak sa sem chystáš, buď veľmi opatrný a informuj sa o aktuálnych podmienkach.

Zdroje: internationaldriversassociation.com/, tripsavvy.com, dangerousdestinations.com

Najnovšie videá

Trendové videá