Najnovší model od Lamborghini dosahuje výkon 4 000 koní. Nejde však o auto

  • Ide o prvú jachtu spoločnosti Lamborghini
  • Spolupracovala na nej so spoločnosťou The Italian Sea Group
  • Na trh by mala byť uvedená v roku 2021
pjimage (28)
lamborghini.com
  • Ide o prvú jachtu spoločnosti Lamborghini
  • Spolupracovala na nej so spoločnosťou The Italian Sea Group
  • Na trh by mala byť uvedená v roku 2021

Najnovší model Lamborghini ťa zrejme prekvapí. Nejde totiž o auto, ale je to rovnako extravagantné, ako sme pri tejto talianskej značke zvyknutí. Zoznám  sa s Tecnomar pre Lamborghini 63, luxusnou jachtou s dvomi motormi V-12, ktoré vytvárajú kombinovanú silu 4 000 koní. 

V lodnom priemysle nie sú nováčikmi

Ako uvádza Yahoo, Tecnomar pre Lamborghini 63 bol navrhnutý v spolupráci s Talianskou organizáciou The Italian Sea Group a dizajnérom jácht Tacnomarom. Dizajn bol inšpirovaný novým autom dizajnéra Sián FKP 37. Čo to znamená? Že ide o extrémne rozmery a veľa čiarových línií.

zdroj: lamborghini.com

Autoblog píše, že Lamborghini nie je nováčikom v lodnom odvetví. Aj keď by si čakal, že ide len o značku áut, v 80. rokoch vyvinula firma dvojicu lodných motorov, nikdy však nevytvorila svoju vlastnú loď.

Keď sa spojila s talianskou firmou Tecnomar, urobila tak obrovský krok smerom k svetu jácht a lodí. Navrhla vysokovýkonné plavidlo inšpirované limitovanou edíciou Sián FKP 37 predstavenou v roku 2019. Je to náhle, naozaj zriedkavé a veľa ľuďom sa z tohto celého zatočila hlava.

Vízia premenená na realitu

V luxusnej jachte nájdeš zosúladenie farieb a materiálov paluby, pričom klienti si môžu vybrať zo širokého spektra farieb a odtieňov. Jachta je prepracovaná do detailov: šesťuholníkové tvary a záhyby, panely z uhlíkových vlákien po celej palube. Dokonca má aj dve tlačidlá, štart a stop. Každé je pre jeden motor a sú také isté ako tie, čo sa nachádzajú na aute.  

Sedenie na kapitánskej stoličke je ako skĺznutie za volant moderného Lamborghini. Rozdiel je v tom, že sedíš vyššie, plavíš sa na vode a máš okolo seba veľa miesta. Tecnomar nainštaloval trojramenný volant, ktorý vyzerá podobne ako volant, ktorý Lamborghini v súčasnosti vkladá do svojich automobilov.

Digitálne meradlá zobrazujú dôležité informácie o lodi a jej okolí, vrátane navigačných údajov.

Ako povedal predseda Lamborghini Stefano Domenicali: „Táto jachta predstavuje v najlepšom prípade význam vytvorenia hodnotného partnerstva: naša spolupráca umožňuje preniesť podstatu štýlu a odbornosti oboch organizácií do rôznych svetov, zdieľať ich rozmanitosť s cieľom interpretovať a pridať hodnotu konečnému produktu a to v novom prostredí.“

zdroj: lamborghini.com

zdroj: lamborghini.com

Len pre vybraných

The Italian Sea Group predpokladá, že prvá jachta bude dodaná začiatkom roku 2021. Nie je ešte k dispozícií cena, ale keďže aj tlačová správa, v ktorej bola loď predstavená, sa týkala len vybraných vlastníkov, je jasné, že cena bude naozaj vysoká a jachta nebude dostupná pre každého.

Celosvetová produkcia jachty je obmedzená na 63 kusov a cena, ktorá prichádza do úvahy, bude zrejme štartovať na sume 3 000 000 dolárov.

zdroj: lamborghini.com
Zdroje: gtplanet.net, yahoo.com, autoblog.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK