Najnovší Phantom od Rolls-Royce dokazuje, že je kráľom luxusu na cestách

  • Prvý model Phantom prišiel na trh už v roku 1925. Anglická automobilka predstavila už jeho ôsme pokračovanie a je vidieť, že hranice dokonalosti je možné stále posúvať.
Rolls-Royce-Phantom-16
Rolls-Royce
  • Prvý model Phantom prišiel na trh už v roku 1925. Anglická automobilka predstavila už jeho ôsme pokračovanie a je vidieť, že hranice dokonalosti je možné stále posúvať.

Keď sa povie Rolls-Royce, každý milovník aut si predstaví luxusný sedan so znakom predstavujúcim Ducha extázy. Britská automobilka Rolls-Royce predstavila už ôsmu generáciu svojho úspešného modelu Phantom. Najnovší model ukazuje, že sa jej znovu posunúť hranice luxusu a dokonalosti u osobného auta.

A práve luxus a architektúra vozidiel Rolls-Royce je to, čo si podmanilo tisíce ľudí po celom svete. Cit pre detail a dokonalosť v každom smere je vidieť nie len u rady Phantom. Inžinieri sa zamerali na celkový vzhľad nových modelov Rolls-Royce, ktoré majú v ľuďoch vyvolať dojem ľahkosti a zároveň tuhosti, pokoja a technologického pokroku.

Nekompromisnosť, to je slovo ktoré vystihuje najnovší Phantom. Celková architektúra, na ktorej je postavený nový Phantom, má ponúknuť symbiózu medzi veľkosťou a celkovou váhou vozidla.

Prítomná je najnovšia generácia zavesenia so samočinnou reguláciou výšky karosérie, čím sa ponúkne unikátny pôžitok z jazdy. Takéto zavesenie dokáže každú sekundu vypočítať až milión rôznych údajov. Tieto údaje analyzuje špeciálny systém pre tlmenie nárazov, ktorý získava údaje aj z kamier a samotného ovládania vozidla. Integrovaná kamera v čelnom skle dokáže počas jazdy neustále sledovať stav vozovky a to až do rýchlosti 100km/h. Celkové jazdné vlastnosti sú dotvorené pohonom všetkých kolies a prednou nápravou s dvojitým predĺžením, či 5-prvkovou zadnou nápravou.

Rolls-Royce Phantom by sa dal nazvať aj kráľom v tichej jazde. Najnovší Phantom má podľa automobilky najtichší motor na svete. Zvuková izolácia vo vozidle tak váži viac ako 130 kilogramov. Počas testovania dokonca museli inžinieri skontrolovať, či sú snímacie zariadenia kalibrované správne, pretože zvukový záznam bol údajne veľmi tichý.

Dvanásťvalcový twin-turbo motor o objeme 6.75 litrov poskytne výkon až neskutočných 563 koní. Prítomnosťou je nová osemstupňová prevodovka nazvaná Satellite Aided Transmission.

Najväčšia zmena sa nachádza v interiéri vozidla. Phantom ponúkne najnovšiu verziu svojej navigácie a krásne displeje, ktoré zobrazia všetky potrebné informácie. Samozrejmosťou bude aj prítomnosť WiFi hotspotu. Všetko odeté do najkvalitnejších materiálov len dotvára celkový luxus vozidla.

Predná časť dostala takisto aktualizáciu. Tradičná predná maska je aerodynamicky vylepšená, čím sa znižuje celkový hluk z motorovej časti. Predné svetlomety obsahujú nový laserový systém, s ktorými Phantom rozžiari okolie až do vzdialenosti 600 metrov.

Šéf dizajnu Rolls-Royce, Giles Taylor, sa vyjadril že najnovší Phantom je „symbolom štýlu bez námahy, historickým znakom, ktorý zaberá len časť miesta v luxusnej konštalácii a vytvára dojem magickosti. Nový Phantom zdvihol latku luxusu naozaj vysoko a predstavuje budúcnosť dizajnu a značky Rolls-Royce.“ 

zdroj: gtspirit.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech