Najnovší prieskum poslal OĽANO mimo parlamentu. Voľby by vyhral Smer, Republika stúpa

  • Vychádza to z najnovšieho prieskumu prezentovaného v relácii Na telo
  • Strana Igora Matoviča by sa ocitla mimo parlamentu
Igor Matovič, prieskum
TASR, TV Markíza/Na telo
  • Vychádza to z najnovšieho prieskumu prezentovaného v relácii Na telo
  • Strana Igora Matoviča by sa ocitla mimo parlamentu

V politickej relácii Na telo sa v nedeľu stretli predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) a líder opozičného Smeru-SD Robert Fico. V relácii bol aj zverejnený nový prieskum volebných preferencií politických strán.

Smer by vyhral, do parlamentu by sa dostali aj Demokrati

Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer SD so ziskom 17,6 %, nasleduje Hlas (17,1 %) a Progresívne Slovensko (12,1 %). Hnutie OĽANO Igora Matoviča by sa ocitlo mimo parlamentu, získalo by len 4,3 % hlasov. S presne 5 % by sa do parlamentu dostali Demokrati na čele s Eduardom Hegerom. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.

Štvrtá v poradí by skončila Republika, ktorá by získala 9,6 percenta. Nasleduje hnutie Sme rodina so ziskom 7,7 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH, ktoré by volilo 5,8 percenta hlasujúcich, SaS so ziskom 5,1 percenta hlasov a Demokrati (päť percent), píše TASR.

V parlamente by, naopak, neboli Aliancia (4,7 percenta), OĽANO (4,3 percenta), SNS (3,4 percenta) ani ĽSNS (2,7 percenta). Miesto v zákonodarnom zbore by nemali ani Maďarské fórum (1,5 percenta), Dobrá voľba, Umiernení (1,4 percenta) a Za ľudí (1,2 percenta).

Strana Smer-SD by mala podľa prieskumu v Národnej rade 33 kresiel, Hlas-SD 32, Progresívne Slovensko 23. Republika by získala 18 kresiel, Sme rodina 14 a KDH 11 miest v parlamente. SaS by získala desať a Demokrati deväť kresiel.

Smer favorizuje už tretí prieskum

Voľby by začiatkom marca vyhral Smer-SD so ziskom 16,2 percenta hlasov. Nasledovali by Hlas-SD (16 percent) a Progresívne Slovensko (11,1 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N, píše TASR.

Štvrtá v poradí by skončila Republika (8,6 percenta), za ňou by nasledovali Sme rodina (8,5 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj SaS (6,4 percenta) a KDH (5,7 percenta).

Pred bránami parlamentu by ostalo hnutie OĽANO a nová strana Demokrati (obe 4,8 percenta), Aliancia-Szövetség (3,8 percenta), SNS (3 percentá) a strana Za ľudí (2,9 percenta). Potrebných päť percent by nezískala ani strana ĽSNS (2,2 percenta), Modrí – Európske Slovensko (1,9 percenta), Maďarské fórum (1,4 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (0,6 percenta), Jablko (0,4 percenta) a ani iné strany (1,9 percenta).

Prieskum sa konal 7. až 9. marca na reprezentatívnej vzorke 1017 respondentov.

Ako sme ťa nedávno informovali, z volebného modelu agentúry Median SK vyplýva, že voľby by vo februári a začiatkom marca vyhral Smer-SD. Získali by 19,5 percenta. Hneď za ním by nasledovala strana Hlas-SD, ktorá by mala podporu 14,5 percenta a na treťom mieste je to Progresívne Slovensko (PS) s 11,4 percentami.

Do parlamentu by sa dostala aj strana SaS s podporou 9,2 percenta voličov. Hnutie OĽANO by získalo 8,5 percenta, Sme rodina 7,4 percenta, KDH 6,3 percenta a Republika 6,1 percenta hlasov.

Pred bránami parlamentu by skončili strany SNS (4,2 percenta), ĽSNS (3,1 percenta) a Aliancia (2,6 percentá). Za ľudí by získalo 2,2 percenta hlasov.

Zdroje: TV Noviny, TASR, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá