Najnovší prieskum ukázal, kto by na Slovensku jasne vyhral voľby, ak by sa konali tento týždeň

  • Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali tento týždeň vyhralo by ich hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) so ziskom 17 percent hlasov
  • Za nim by skončila novovzniknutá strana Hlas - sociálna demokracia, ktorú by volilo 16,9 percenta respondentov
matovis, fico kotleba
TASR/Jaroslav Novák, Dano Veselský, Martin Baumann
  • Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali tento týždeň vyhralo by ich hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) so ziskom 17 percent hlasov
  • Za nim by skončila novovzniknutá strana Hlas - sociálna demokracia, ktorú by volilo 16,9 percenta respondentov

Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) uskutočnila agentúra Median SK v dňoch 14. do 18. septembra na vzorke 1 007 respondentov. RTVS ho zverejnila počas relácie O 5 minút 12. Za nimi by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 11,9 percenta hlasov, Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) so ziskom 9,1 percenta. Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) by získali 8,8 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina (8,7 %) a Progresívne Slovensko (6,6 %).

Do parlamentu by sa nedostalo Kresťanskodemokratické hnutie (4,2 %), koaličná strana Za ľudí (3,4 %), Slovenská národná strana (2,5 %), strana Vlasť (2,5 %), Strana maďarskej komunity (2,3 %), Dobrá voľba (1,8 %) a Spolu – občianska demokracia (1,3 %).

Prieskum ukázal či by boli Slováci ochotní cirkvám prispievať aj z vlastných peňaženiek

Prieskum agentúry Median SK skúmal aj hodnotenie vlády Igora Matoviča medzi respondentmi. Veľmi spokojných je šesť percent a skôr spokojných je 32 percent opýtaných. Veľmi nespokojných so súčasnou vládou je 27 percent respondentov a skôr nespokojných je tiež 27 percent opýtaných. Osem percent ľudí sa nevedelo vyjadriť. Vláda SR určite napĺňa alebo skôr napĺňa očakávania 26 percent opýtaných. Určite ich nenapĺňa pre 32 percent ľudí a skôr nie pre 36 percent.

Ľudia v prieskume hodnotili aj prijímanie bezpečnostných opatrení v rámci druhej vlny pandémie ochorenia COVID-19. Veľmi pozitívne ich vníma šesť percent opýtaných a skôr pozitívne 33 percent. Naopak veľmi negatívne ich vníma 18 percent ľudí a skôr negatívne 36 percent. Najviac ľudí je nespokojných s nosením rúšok v interiéri, a to 37 percent. Za týmto opatrením nasledujú obmedzenia na hromadných podujatiach (25 %), obmedzenia pri cestovaní do zahraničia (13 %). Iné opatrenia prekážajú deviatim percentám ľudí a nevedelo odpovedať 16 percent respondentov.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá