Najnovší PRIESKUM ukázal prekvapivé výsledky prezidentských volieb. Prvý kandidát výrazne vedie

  • Nový prieskum agentúry SCIO
  • Zber dát sa konal od 25. marca do 2. apríla na vzorke 1 000 respondentov
Prieskum pred druhým kolom volieb 2024
Korčok, Pellegrini, TASR/Jaroslav Novák, TASR/Pavel Neubauer
  • Nový prieskum agentúry SCIO
  • Zber dát sa konal od 25. marca do 2. apríla na vzorke 1 000 respondentov

Druhé kolo prezidentských volieb by vyhral Ivan Korčok so ziskom 54,99 percenta hlasov voličov. Jeho protikandidát Peter Pellegrini by získal 45,01 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry SCIO pre Hospodárske noviny.

Zber dát sa konal od 25. marca do 2. apríla na vzorke 1 000 respondentov. Prieskum takisto ukázal, že 60 opýtaných povedalo, že zatiaľ nie je rozhodnutých, a 49 sa nezúčastní.

Ide o prieskum od agentúry, ktorá trafila výsledky prvého kola prezidentských volieb. Agentúra SCIO pritom vznikla len pred pár mesiacmi a založil ju bývalý politik Martin Klus, píšu tvnoviny.sk.

Stav si na prezidentské voľby za 50 € bez rizika!
Reklama
Chcem bonus
Reklama
Chcem bonus
Využi jedinečný bonus od Fortuny a stav si na svojho favorita v prezidentských voľbách úplne bez rizika!

Táto agentúra totiž ako jediná predpovedala výrazné víťazstvo Ivana Korčok už v prvom kole prezidentských volieb a jeho volebný výsledok trafila takmer na desatinu percenta presne. Podobne tak odhadla aj percentá Petra Pellegriniho a Štefana Harabina.

Koalícia podporí Pellegriniho

Koaliční partneri vyjadrili v prezidentských voľbách podporu Petrovi Pellegrinimu. Informovali o tom lídri strán Smer-SD Robert Fico a SNS Andrej Danko v stredu na spoločnom tlačovom brífingu. Podotkli, že všetky koaličné strany v druhom kole volieb podporujú Pellegriniho.

Slováci si podľa Fica zaslúžia prezidenta, ktorý bude krajinu reprezentovať suverénne a sebavedome, bude bojovať za slovenské národno-štátne záujmy a bude presadzovať Ústavou SR prikázaný charakter Slovenskej republiky ako suverénneho, právneho a sociálneho štátu.

„Smer-SD, Hlas-SD a SNS sú ako politické strany vládnej koalície presvedčené, že prezidentský kandidát Peter Pellegrini tieto náročné kritériá na výkon funkcie hlavy štátu spĺňa, a preto mu vyslovujú plnú podporu,“ vyhlásil. Spolu s Pellegrinim vyzval občanov, aby sa na voľbách zúčastnili. Danko verí, že Pellegrinimu sa v sobotu (6. 4.) podarí poraziť zlo, ktoré podľa neho predstavuje kandidát na prezidenta Ivan Korčok.

Iné prieskumy

Druhé kolo prezidentských volieb by vyhral Ivan Korčok, získal by 50,1 percenta hlasov voličov. Petra Pellegriniho by volilo 49,9 percenta voličov. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.

Zber dát sa realizoval od 30. marca do 2. apríla na vzorke 1 057 respondentov. Volebný model vychádza z účasti na úrovni 48 percent.

Podľa prieskumu agentúry Median SR pre RTVS by však druhé kolo prezidentských volieb by vyhral Peter Pellegrini so ziskom 51,1 percenta hlasov voličov. Jeho protikandidát Ivan Korčok by získal 48,9 percenta.

Zber dát sa konal od 28. do 31. marca na vzorke 1 218 respondentov.

Zdroje: TASR, tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá