Najnovšie sa počas jazdy porozprávaš už aj so Škodou a jej digitálnou asistentkou Laurou

  • Hlasová asistentka Laura zažije premiéru v modeloch Scala a Kamiq
  • Podporuje šesť jazykov a rozumie plynulým vetám, aj v češtine
  • Permanentné online pripojenie ponúka širokú škálu možností a funkcií
skoda-storyboard.com
  • Hlasová asistentka Laura zažije premiéru v modeloch Scala a Kamiq
  • Podporuje šesť jazykov a rozumie plynulým vetám, aj v češtine
  • Permanentné online pripojenie ponúka širokú škálu možností a funkcií

Nový digitálny asistent Škody predstavuje pre automobilku ďalší veľký posun vpred vďaka jej hlasovému ovládaniu, ktoré reaguje na meno Laura a konkuruje automobilkám ako sú Mercedes-Benz či BMW.

Laura je zatiaľ dostupná len v dvoch najnovších modeloch automobilky a pre mestskú SUV Škoda Kamiq a v kompaktnom modeli Scala. A čo je na tom to najlepšie? Laura podporuje a plne rozumie plynulej češtine.

V prípade, ak má vozidlo vo výbave Infotainment systém Amundsen, stačí povedať „Okay, Lauro!“ a rozšírené hlasové ovládanie sa aktivuje a ozve sa príjemný ženský hlas. Ako je známe od iných automobiliek, nie je potrebné stlačiť žiadne tlačidlo ani používať preddefinované frázy či heslá.

Laura rozumie plynulej komunikácií a celým vetám. Vďaka tomu dokáže splniť pokyny najrôznejšieho typu ako vyhľadávanie obľúbenej hudby, diktovanie textovej správy do smartfónu či spustiť navigáciu na vybrané miesto. To všetko vďaka permanentnému pripojeniu k internetu zabezpečenému štandardne dodávanou eSIM-kartou, čo Laure umožní využívať najrôznejšie online služby a kombinovať dáta uložené v pamäti Infotainment systému s online dátami a tým reagovať pružne, rýchlo a presne podľa predstáv cestujúcich.

Laura celkovo podporuje až šesť jazykov, kde okrem angličtiny, nemčiny a francúzštiny ovláda aj španielčinu, taliančinu a ako sme spomínali, aj češtinu.

Oficiálna správa Škoda navyše uvádza, že Laura je natoľko „šikovná“, že dokáže porozumieť aj rôznym dialektom. Spracovanie systému si zakladá na malých, no prepracovaných detailoch – rádio či hudobný prehrávač sa počas rozhovoru nestíši úplne, ale znie v pozadí, čo dotvára atmosféru skutočného rozhovoru a taktiež nie je potrebné čakať, kým Laura dokončí vetu, ale kedykoľvek je možné zadať nový príkaz.

Škoda sľubuje, že digitálna asistentka Laura sa bude naďalej vyvíjať, zlepšovať a rozširovať o nové možnosti a schopnosti a vraj bude čoskoro dostupná aj v ďalších modeloch automobilky. Do budúcna sľubuje ovládanie väčšieho počtu funkcií či plynulejšie reakcie na komplexné vety. Vylúčená vraj nie je ani aplikácia rozšíreného hlasového ovládania mimo vozidla, napríklad v rámci mobilných alebo webových aplikácií či online konfigurátora.

zdroj: skoda-storyboard.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech