Najprv si mysleli, že vidia na ľadovci tuleňa. Keď prišli bližšie, čakalo ich prekvapenie a rozhodli sa pre záchrannú misiu

  • Život na mori prináša so sebou mnoho tajomna, je však naozaj fascinujúci
  • Presvedčili sa o tom aj títo rybári, ktorí počas lovu krabov natrafili na niečo, čo ich prekvapilo
36501406_1923235864430394_887838313531047936_n
Facebook / Ria Myburgh
  • Život na mori prináša so sebou mnoho tajomna, je však naozaj fascinujúci
  • Presvedčili sa o tom aj títo rybári, ktorí počas lovu krabov natrafili na niečo, čo ich prekvapilo

Rybári Mallory Harrigan, Cliff Russell a Allan Russell sa nachádzali len niekoľko kilometrov od pobrežia v Labradore, v Kanade, keď uvideli niečo nezvyčajné. Na vrchole ľadovca, ktorý bezmocne unášalo more, zbadali vydesenú a hladujúcu polárnu líšku. „Pravdepodobne tam uviazla, keď si hľadala jedlo,“ hovorí Mallory Harigan.

Posádka na palube lode si všimla na vrchu ľadovca vo vzdialenosti asi 6,5 kilometra od pobrežia niečo, čo nečakala

Keď videli, že je líška odsúdená na smrť, rozhodli sa jej pomôcť. So svojou loďou sa snažili čo najviac priblížiť k ľadovcu a zobrať ju k sebe. „Bolo ťažké dostať ju na palubu. Najprv sa snažila od nás utiecť. Museli sme rozbiť ľad, aby sa nám to podarilo.“ Vďaka tomuto hrdinskému činu zachránili rybári nevinnému zvieratku život.

Na palube prichystali líške provizórnu postieľku, aby sa krehké a vydesené zviera mohlo zotaviť a vrátiť sa späť do prírody. „Bola príliš slabá. Keď sme ju dostali na palubu, väčšinu času iba spala.“ Prvých 5-6 hodín nechcela vôbec jesť. Nakoniec však zjedla celý balík viedenských párkov. „Zo začiatku sa nás bála, no keď sme ju nakŕmili, už bola spokojná.“

Rybári líšku potom na brehu pustili späť do jej prirodzeného prostredia. Podarilo sa im teda jednoduchým skutkom urobiť naozaj dobrú vec a nakoniec všetko šťastne skončilo.

Pozrite si video, v ktorom rybári na suchu púšťajú vďačnú líšku späť do voľnej prírody:

Zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech