Najrizikovejší a najproblémovejší gambléri v histórii športového stávkovania

Untitled design – 2023-11-09T074338.551
Unsplash

Športové stávkovanie je také staré ako šport samotný. Prvé zmienky o stávkovaní siahajú do polovice 17. storočia, kedy sa stávkovanie vykonávalo prostredníctvom anonymných bookmakerov a malo prísne pravidlá. Rokmi sa športové stávkovanie zdokonaľovalo až do dnešnej internetovej podoby.

Počas dlhoročnej histórie športového stávkovania sa najmä v poslednom storočí objavili stávkari, ktorých mená sa zapísali do povedomia gamblérskeho sveta. Ide o ľudí, ktorý využili svoju intuíciu a riskovali vo svoj prospech a na druhej strane ľudia, ktorí aj napriek všetkým pravidlám zásady športového stávkovania porušili a vniesli do sveta športu vlnu negativity.

Online stávkovanie – pohodlne a rýchlo

Chceli by ste sa aj vy zapísať do histórie športového stávkovania ako ďalší úspešný milionár? Samozrejme, ktorý fanúšik gamblingu nesníva o zlatej výhre, ktorá ho a jeho rodinu zabezpečí do konca života. Vďaka dostupnosti internetového zabezpečenia nájdete detailný prehľad o populárnych online športových kanceláriách aj tu, kde si okamžite môžete vsadiť na svoje obľúbené športové podujatie. Okrem širokého výberu kancelárií vám pre získanie výhry pomôžu analýzy, predpovede výhier a informácie o športových kluboch.

Najznámejšie mená v športovom stávkovaní

V čase, keď sa iní gambléri obávali straty a prehry, tak títo gambléri vsadili všetko na svoje momentálne šťastie a využili risk vo svoj prospech. Medzi najznámejšími menami nájdete napríklad mená ako Billy Benter, Tony Bloom, Parlay Patz, Archie Karas, Phil Ivey a Billy Walters.

Billy Benter

Napriek tomu, že ho casina na Las Vegas Strip na 7 rokov vykázali zo svojich priestorov, Billy neváhal využiť svoje matematické schopnosti a vytvoril rovnicu na predpovedanie výsledkov konských pretekov. Vďaka tomu dokázal, ako niektorí tvrdia, zarobiť až 10 miliónov dolárov za jeden deň.

Billy Walters

Billy už v deviatich rokoch svojho života objavil vášeň pre športové stávkovanie a svoje predikcie vylepšil natoľko, že ľudia prispôsobujú ich stávky podľa jeho. V dospelosti založil športovú kanceláriu, neskôr bol odsúdený za podvod. Následne bol prepustený na prezidentskú amnestiu.

Parlay Patz

Mladý Ben Patz, narodený v roku 1996, začal stávkovať akonáhle dosiahol legálny vek. Vytvoril parlay stávkovaciu stratégiu, ktorá mu pomohla vyhrať viac ako 1 milión dolárov. Momentálne je vyšetrovaný FBI kvôli údajným vyhrážkam, ktoré adresoval hráčom. Vraj môžu za to, že na stávkach prehral.

Čierna listina športového stávkovania

Každá hra má svoje pravidlá a platí to aj v športovom stávkovaní. Aj v tomto prípade sa ale nájdu ľudia, ktorým porušovanie pravidiel síce prinieslo bohaté výsledky, ale zároveň aj prinieslo negatívny pohľad verejnosti na šport a športovcov.

Väčšina športových klubov má vlastné pravidlá o tom, či a ako môžu jeho členovia stávkovať. No jedno pravidlo majú kluby na celom svete rovnaké: v žiadnom prípade nemôže člen klubu stávkovať na športovú udalosť, ktorej je súčasťou.

Svet športu za posledné roky obehlo niekoľko afér, najznámejšou je prípad Pete Rose, ktorý je doteraz jeden z nadiskutabilnejších prípadov v Severnej Amerike, ak nie na celom svete.

Pete Rose a jeho príbeh

Pete Rose za svoju 24-ročnú kariéru dosiahol skutočne veľa, čo mu malo zaručiť dôstojné miesto v Národnej baseballovej sieni slávy, opak je však pravdou. V roku 1989 sa voči nemu začalo vyšetrovanie na základe obvinenia, že bol ako manažér Cincinnati Reds zapletený do stávkovania. Ukázalo sa, že Rose stávkoval na svoj tím, a aj keď to bolo stávkovanie na víťazstvo, Rose dostal doživotný zákaz zúčastňovať sa baseballu v akejkoľvek forme a bol vykázaný zo sieni slávy.

Stávkovať, ale s rozumom

Stávkovanie je predovšetkým zábava, a tam by to malo aj zostať. Ak ale túžite po veľkých výhrach, pripravte sa a využite jednu zo stratégií od veľkých hráčov, predpovedajte všetky okolnosti, minimalizujte zbytočný risk a v neposlednom rade nikdy neporušujte pravidlá športového stávkovania.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá