Najrýchlejší sprostredkovateľ finančných služieb má nového investora. Transakcia činí 19,1 milióna eur

  • Jedinečný koncept digitálneho makléra expanduje do Česka
  • Na Slovensku chce posilniť svoju pozíciu
  • Investícia v hodnote 19,1 milióna eur od spoločnosti Enterprise Investors im v tom má pomôcť
peniaze, banka
Financie, Unsplash/Chiara Daneluzzi, Unsplash/rupixen.com
  • Jedinečný koncept digitálneho makléra expanduje do Česka
  • Na Slovensku chce posilniť svoju pozíciu
  • Investícia v hodnote 19,1 milióna eur od spoločnosti Enterprise Investors im v tom má pomôcť

Najrýchlejšie rastúci sprostredkovateľ finančných služieb na Slovensku má nového investora. Podiel 40,6 v spoločnosti Fingo kúpil private equity fond Polish Enterprice Fund VIII. Fond je spravovaný spoločnosťou Enterprise Investors (EI).

Investícia, ktorú Fond urobil, je v hodnote 19,1 milióna eur. Motiváciou pre investíciu bola spolupráca s Lukášom Novákom z InTeFi Capital, zakladateľom spoločnosti Fingo. Spoločne chcú ešte viac zrýchliť dynamický rast spoločnosti na Slovensku a v Česku. 

Spoločnosť Fingo 

Inovatívny sprostredkovateľ finančných služieb, aj tak by sa dala definovať činnosť spoločnosti. Primárne sprostredkúva najmä hypotéky a životné poistenie, venuje sa ale aj dôchodkovému sporeniu a neživotným poisteniam. Založili ju v roku 2017 s cieľom vybudovať technologickú platformu. 

Zaujímavé je, že Fingo prepája významné finančné inštitúcie (banky, poisťovne, dôchodkové spoločnosti) a koncových zákazníkov. Takýmto spôsobom im dáva možnosť vybrať si to, čo im najviac vyhovuje. Online si môžu porovnať produkty a tak získať lepší prehľad o ponuke na trhu. Podľa svojich kritérií urobia lepšie rozhodnutia. 

Následne ich obslúži jeden z exkluzívnych maklérov, ktorý im často dokáže pripraviť ešte lepšiu ponuku. Spoločnosť ponúka svojim klientom najlepšiu kombináciu provízií, komplexný CRM systém či rozsiahlu produktovú a marketingovú podporu. 

Peniaze
zdroj: unsplash/Markus Spiske

Vysoké ciele

Aj vďaka týmto inováciám je spoločnosť najrýchlejšie rastúca vo svojom odbore na Slovensku. Rozhodli sa preto expandovať do Českej republiky a využiť tam rovnaký obchodný model. Úspech sa ukázal aj vo výsledkoch, v roku 2021 má spoločnosť cieľ dosiahnuť tržby vo výške 23 miliónov eur. 

„Sme presvedčení, že trh sprostredkovania finančných produktov na Slovensku a v Česku bude v nasledujúcich rokoch stabilne rásť. Spoločnosť Fingo bola prvá na trhu, ktorá reagovala na rastúce potreby klientov porovnávať online zložité finančné produkty s vysokou hodnotou. Máme v pláne stavať na tejto inovácii a ísť oproti prevládajúcim trendom. Chceme rásť organicky aj prostredníctvom akvizícií,“ komentoval stratégiu spoločnosti partner El Dariusz Prończuk, ktorý viedol investíciu. 

Zakladateľ spoločnosti Lukáš Novák si váži dôveru Enterprise Investors. Podľa neho je Fingo jedinečný koncept. Investíciu plánuje využiť na to, aby sa jeho spoločnosť stala významným hráčom na českom trhu. Okrem toho chce posilniť pozíciu najväčšieho digitálneho makléra na Slovensku.

S podporou silného partnera budeme pokračovať v našej ceste digitalizácie finančného sprostredkovania k vybudovaniu makléra budúcnosti. Rozsiahle skúsenosti EI, a to nielen vo finančnom sektore, budú pre Fingo určite cenným prínosom,“ vysvetlil Novák. 

Enterprise Investors 

Investor Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Doteraz investovali 2,1 miliárd eur do 150 spoločností z rôznych odvetví. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorili 9 fondov. 

„Fingo poskytuje veľmi komplexné služby. Spoločnosť pomáha zákazníkom nájsť optimálne riešenia za výhodné ceny, ku ktorým by sa inak ako jednotlivci nedostali. Prostredníctvom svojej platformy Trhoviska poskytuje Fingo svojim sprostredkovateľom overené kontakty na nových zákazníkov a ďalšie užitočné nástroje, ktoré inde nedostanú a ktoré zefektívňujú ich prácu,“ ohodnotil investíciu viceprezident spoločnosti Enterprise Investors Martin Chocholáček. 

Zdroj: Fingo 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá