Najrýchlejšie bohatnúci miliardár zarobil vďaka kryptomenám. Všetko len preto, aby pomohol svetu

  • Sam Bankman-Fried má len 29 rokov, no má potenciál veľmi rýchlo dobehnúť špičku rebríčka Forbes
  • Vždy túžil pomáhať. Namiesto dobrovoľníctva sa však radšej rozhodol zbohatnúť
  • Kto je tento zaujímavý vyznávač teórie efektívneho alturizmu?
Sam Bankman-Fried
Alameda-research.com, Unsplash.com/André François McKenzie
  • Sam Bankman-Fried má len 29 rokov, no má potenciál veľmi rýchlo dobehnúť špičku rebríčka Forbes
  • Vždy túžil pomáhať. Namiesto dobrovoľníctva sa však radšej rozhodol zbohatnúť
  • Kto je tento zaujímavý vyznávač teórie efektívneho alturizmu?

Bitcoin a ostatné kryptomeny sú v internetovej komunite témou číslo jeden. Napriek aktuálnemu prepadu stále platí, že ak si do najznámejšieho zástupcu postaveného na technológii blockchain investoval 1 000 eur presne pred rokom, dnes si môžeš užívať takmer 300 % nárast hodnoty. 

A v prípade menej známejších alt-coinov alebo úplne nových kryptomien sa tvoja ziskovosť mohla pohybovať aj v tisíckach percent, ako sme písali nedávno v našom súhrnnom článku

Zabudni na bitcoin. Toto je 10 najziskovejších kryptomien od januára 2021

Internet je plný príbehov šťastlivcov, ktorým sa do bitcoinu podarilo investovať napríklad už v roku 2016, prípadne mali šťastnú ruku a nakúpili dogecoin, cardano a iné tesne predtým, ako sa o týchto menách začalo písať v špekulatívnych pump&dump schémach, fórach na Reddite, alebo sa nestali predmetom záujmu na twitterovom účte Elona Muska. 

Inými slovami: na kryptomenách sa dá (niečo) zarobiť, pokiaľ patríš k trpezlivým investorom. Aby si sa však z nuly stal skutočným boháčom, pravdepodobne potrebuješ na vlak nastúpiť dostatočne skoro, alebo mať poriadne šťastie, aby si našiel ten správny, ktorý vyráža smerom hore, nie opačne. 

Čo tak… zarábať stále?

Po prekvapivých výsledkoch vo futbale či hokeji sa často objavujú komentáre ako: „Nuž, aspoň stávkové zarobili.“ Realita je však trochu iná.

Všimni si, že keď bude vo finále grand slamu hrať Roger Federer proti Rafaelovi Nadalovi, kurz bude vždy menší 2,0 : 2,0, prípadne 1,8 : 2,2. Ak sú procesy správne nastavené, stávková kancelária zarába vždy, nezávisle od výsledku. Na rozdiele v kurzoch.

A ako zarábať na kryptomenách bez ohľadu na to, či ich cena rastie, alebo nie? Založ si kryptoburzu, ktorá s nimi obchoduje a zarábaj na poplatkoch. Vždy, keď niekto s hrou začne a nakúpi bitcoin, vždy, keď sa rozhodne, že už na to nemá nervy a vyberie svoje eurá, alebo vždy, keď premení bitcoin na niečo úplne iné. 

Sam Bankman-Fried urobil to isté

Mladý Američan vďaka svojej kryptoburze FTX vletel do rebríčka miliardárov časopisu Forbes. Česká verzia slávneho magazínu píše, že už má majetok vo výške viac než 10 miliárd dolárov.

V konkurencii Jeffa Bezosa, Billa Gatesa, Elona Muska a ďalších ho to kvalifikuje len niekam do prvej stovky, no pozornosť púta niečo iné. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech