Najsevernejší hotel na svete ponúka luxus aj polárnu žiaru. Navštíviť ho môžeš iba jeden mesiac v roku

  • Najsevernejšie ubytovanie na svete nájdeš v Nórsku
  • Za tri noci v presklených iglu si agentúra pýta 48-tisíc eur
  • Iglu sú vyhrievané, mobilné a počas zvyšku roka stoja pri Svalbardskom ľadovci
Luxury Action
Luxury Action
  • Najsevernejšie ubytovanie na svete nájdeš v Nórsku
  • Za tri noci v presklených iglu si agentúra pýta 48-tisíc eur
  • Iglu sú vyhrievané, mobilné a počas zvyšku roka stoja pri Svalbardskom ľadovci

Krása severskej prírody láka čoraz viac ľudí. Podľa stránky Visit Norway zaznamenali v Nórsku v roku 2017 až 33 miliónov rezervácií izieb v ubytovacích zariadeniach. Z toho zahraniční turisti predstavovali 9,9 miliónov a ich počet stále rastie. Čoraz viac sa darí aj luxusnému a netradičnému ubytovaniu a jedným z najobľúbenejších poskytovateľom takýchto služieb je agentúra Luxury Action.

Tá prišla s absolútnou novinkou, ktorou chce priblížiť prírodu severného pólu svojim návštevníkom. Prenajať si môžu originálne ubytovanie v presklených iglu, z ktorých sa dá pozorovať polárna žiara. Iglu sa nachádzajú na severe Nórska neďaleko Svalbardského ľadovca. Ubytovanie je kvôli extrémnym podmienkam dostupné iba jeden mesiac v roku, a to v apríli. Agentúra berie iba veľmi limitovaný počet prestížnych zákazníkov.

„Keď som otvoril ubytovanie Octola v decembri 2018, ktoré je najluxusnejšou 5-hviezdičkovou rezidenciou s privátnou arktickou divočinou, stále viac a viac mojich návštevníkov sa zaujímalo o stav arktickej prírody. Vedel som, že prišiel ideálny čas na to, aby som im ponúkol príležitosť zažiť severný pól s výskumníkmi a vedcami, a to všetko v bezpečnom prostredí,“ vyjadril sa pre Startitup zakladateľ a CEO Luxury Action Janne Honkanen.

zdroj: Luxury Action

North Pole Igloos je hotelový koncept, ktorý síce poskytuje absolútny komfort, no stále je pomerne extrémny, a to hlavne kvôli svojej jedinečnej polohe. Iglu sú sebestačné, mobilné a udržateľné. Všetky sú vyhrievané a postavené tak, aby vydržali náročné podmienky aj nevyspytateľné počasie. Okrem miesta na spanie tu nájdeš aj vlastnú toaletu. Strop aj steny sú vyrobené zo skla tak, aby zabezpečovali nezabudnuteľný výhľad počas celého pobytu.

zdroj: Luxury Action

V čase, keď je počasie na severnom póle príliš nehostinné, teda väčšinu roka, sú tieto iglu umiestnené pri Svalbardskom ľadovci. Za tri noci strávené v najsevernejšom ubytovaní sveta by si zaplatil 48-tisíc eur za osobu. V cene je zahrnutý sprievodca arktickou divočinou, manažér kempu, kuchár a ochranka.

Pokiaľ ti stačí v iglu stráviť iba dve noci a túžiš vidieť aj arktický ľadovec v meste Svalbard, za 95-tisíc eur dostaneš aj letenku zo Svalbardu na severný pól, stravu, sprievodcu a ochranku.

Zdroj: Visit Norvway

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK