Najväčší pirátsky web KickassTorrents je späť

  • Spustenie Kickass Toreents predstavuje pre mnohých, skorší vianočný darček.
torent
  • Spustenie Kickass Toreents predstavuje pre mnohých, skorší vianočný darček.

V júli tohto roka sa zlomilo srdce nie jedného internetového piráta. Príčinou bolo náhle odstavenie obľúbenej stránky KickassTorrents. Jej zakladateľa Atema Vaulina zatkli v Poľsku a zrazu bolo po zábave. Avšak teraz sa zdá, že nie je všetko úplne stratené. Skupina oddaných zamestnancov dala hlavy dokopy a pokúsili sa naštartovať stránku s torrentmi od začiatku. Všetko v nádeji, že vrátia  KicassTorrents naspäť fanúšikom.

Nová stránka sa objavila na trhu len pred pár dňami, zatiaľ je funkčná a plná torrentov. Aj napriek tomu, že stránka vyzerá presne tak isto ako jej predchodca, došlo k masívnemu prečisteniu databáz užívateľov. Dobrou správou je, že späť na palube je hneď niekoľko zamestnancov pôvodnej stránky, vrátane špecializovaných uploaderov.

tor1

zdroj fotografie:bgr.com
Dostali sme napäť všetkých overených uploaderov, tí neúnavne pokračujú v nahrávaní nových vecí. Komunita vytvorená okolo torrentov sa tak môže tešiť na nové súbory od ich starých, overených mien.“ Vyjadril sa tím stojaci za KATcr.
Po odstavení torrentového giganta sa na scéne objavilo hneď niekoľko napodobenín, ktoré však vydržali funkčné len veľmi krátky čas. Okrem porušovania zákonov sa vyskytli problémy aj s ochranou osobných údajov užívateľov. Nič netušiacim pirátom boli ukradnuté osobné informácie, prihlasovacie údaje a čísla kreditných kariet. Tím stojaci za znovuzrodenou stránkou sľubuje užívateľom, že problémy takéhoto typu sa tentokrát nebudú opakovať.

kick

zdroj fotografie:ibtimes.co.uk
„ Kvôli ochrane našich užívateľov sme sa rozhodli obnoviť iba bezpečné prvky stránky. Aj napriek tomu, že takáto obnova zabrala výrazne dlhší čas, sme presvedčení, že to stálo za to. Bezpečnosť komunity vytvorenej okolo našej KickassTorrents je na prvom mieste,“  dodal tím.

Vzhľadom k tomu, že americké úrady stále podnikajú právne kroky proti subjektom stojacim za predošlým webom, je otázne, koľko času zostáva novému webu. Zdá sa, že je to len otázka času, kedy sa vládni úradníci vrhnú na novovybudovaný KickassTorrents. Po spustení stránky sa na ňu dlhší čas nedalo vôbec dostať. Bolo to zrejme spôsobené enormnou návštevnosťou a server sa jednoducho preťažil. Teraz by však malo byť všetko v poriadku, môžeš to vyskúšať na tejto doméne: katcr.co

zdroj:theverge.com zdroj titulnej fotografie:fotolia.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech