Najväčší sklad Amazonu v Seredi otvoril brány. Ponúka top pracovné podmienky

  • Líder v oblasti online predaja prišiel do Serede v čase, keď bola nezamestnanosť minulosťou. Napriek tomu dokázal získať tisícku nových zamestnancov, pretože im ponúkol lepšie podmienky ako konkurencia.
amazon.com
  • Líder v oblasti online predaja prišiel do Serede v čase, keď bola nezamestnanosť minulosťou. Napriek tomu dokázal získať tisícku nových zamestnancov, pretože im ponúkol lepšie podmienky ako konkurencia.

Podmienky práce v továrňach či skladoch všeobecne nepatria k najlepším, často sa hovorí o vykorisťovaní, odopieraní základných práv človeka, ničení zdravia ľudí dlhodobým státím či fyzicky náročnou prácou a podobne. To však nie je prípad nového a najväčšieho logistického skladu Amazonu v Seredi, ktorý slúži pre reklamáciu zakúpených výrobkov a je vybavený najmodernejšími technológiami. Jeho vedenie si zakladá na tom, aby ľuďom ponúklo férové, priam nadštandardné podmienky na prácu. Práve tým dokázalo prilákať viac ako tisícku nových zamestnancov prevažne zo Slovenska, či už odborníkov alebo aj absolventov, o čom informoval aj portál hnoline.sk. Ľudia sú z nových pracovných možností nadšení, samospráva takisto.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: money.cnn.com

Spoločnosť však nastavila naozaj vysokú latku a skomplikovala situáciu konkurenčným firmám, z ktorých mnohé prišli o svojich ľudí kvôli lepším podmienkam v Amazone. Ten totiž ponúkol hodinovú mzdu 4,6 eur a nástupný plat viac ako 900 eur v hrubom, rôzne mesačné a ročné bonusy, dotovanú dopravu, výhodnú stravu aj zvládnuteľné pracovné smeny. Zamestnanci síce pracujú na tri smeny, no počas jednej majú až tri oddychové prestávky, z toho klasickú polhodinovú na obed a dve štvrťhodinové. Zaujímavé a pomerne netradičné je, že zamestnancov o prestávke informuje vždy zaznenie gongu. Prestávka tak platí pre všetkých účastníkov smeny v rovnakom čase.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: money.cnn.com

Masívny nábor zamestnancov do nového skladu stále nekončí a spoločnosť stále hľadá pravdepodobne ďalšie stovky pracovníkov, pretože nemá pokrytú tretiu smenu. Potom bude môcť prevádzka fungovať nonstop. Takmer každého tak Amazon privíta s otvorenou náručou a cieli aj na vzdialenejšie regióny, keďže v Seredi je aktuálne nezamestnanosť na úrovni 3 %. Výhodou je, že pre množstvo pozícií nie je potrebná žiadna veľká kvalifikácia, aj preto je o ňu taký záujem. Práca však napriek benefitom stále zahŕňa prácu v stoji či manipuláciu s ťažkými predmetmi a jednoznačne sa nedá nazvať ľahkou. Na slovenské pomery je však stále za celkom férové platové podmienky. Uvidíme, dokedy.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech