Najväčší slovenský farmársky e-shop spoločnosti NosKin s.r.o. pôsobil pod značkou Svet Bedničiek a teraz zakladá novú značku FARMOVE

  • Keď sa navzájom podporujeme, rastieme – NosKin, s.r.o. vyrástol na FARMOVE
IMG_7035
  • Keď sa navzájom podporujeme, rastieme – NosKin, s.r.o. vyrástol na FARMOVE

Najväčší slovenský e-shop s farmárskymi potravinami firmy NosKin s.r.o. (pôvodne pôsobiaci pod značkou „Svet Bedničiek“) vyrástol, zakladá novú značku FARMOVE a premiestnil sa na doménu na www.farmove.sk.

Vznikli medzi prvými, na trhu sú už od roku 2013. Kým medzičasom niektoré online platformy s farmárskymi produktami zanikli, minulý rok dosiahol NosKin, s.r.o. ročný obrat 1,16 milióna eur. Od svojho vzniku v roku 2013 si prostredníctvom tejto unikátnej slovenskej platformy vychutnalo čerstvé, zdravé produkty už vyše 35 tisíc zákazníkov a aktuálne majú vyše 170 lokálnych dodávateľov.

Menia názov na „FARMOVE“, pretože tento obsahuje oveľa viac, ako len spôsob doručovania („debničkovanie“). Prostredníctvom FARMOVE chcú ešte viac poukázať na to, že rovnako ako im záleží na čerstvosti, kvalite, poctivosti je dôležité aj to, aby boli súčasťou komunity a prispievali k jej budovaniu. Zaväzujú sa aj naďalej rozvíjať v ekologických riešeniach a vďaka FARMOVE dostávať čerstvé produkty z lokálnych zdrojov na váš stôl jedným z najekologickejších spôsobov. Nákupom čerstvého ovocia a zeleniny môžete pomôcť miestnym producentom a farmárom aj vy.

Zakladatelia platformy Peter Kindel a Andrej Nosál z dedinky Lieskovec pri Zvolene tvrdia, že existuje mnoho spôsobov, ktorými sa dá vyjadriť láska k prírode a sebe navzájom, a FARMOVE je jeden z nich.

Práve malí výrobcovia, ktorí robia svoju prácu poctivo a s láskou k planéte, majú často problém získať zákazníkov, keďže nemajú vybudované odberné kanály tak dobre ako veľkí producenti. FARMOVE prepája lokálnych výrobcov, pestovateľov a farmárov so zákazníkmi, čím pomáha celej komunite.

Zákazníci sú presýtení prázdnymi sľubmi

Podľa výsledkov prieskumu chcú zákazníci nakupovať produkty od firiem, ktoré robia niečo dobré pre spoločnosť či životné prostredie. Ukazuje to správa Meaningful Brands Report z roku 2021. Ľudia očakávajú, že sa budú spoločnosti aktívne zapájať a pomáhať svetu, prírode či komunitám, no zároveň sa množstvo z nich obáva, že firmy nejdú do hĺbky a ich pomoc je iba „na oko.“ Práve značke FARMOVE však môžu zákazníci dôverovať v tom, že to, čo robia, robia zo srdca a s pomocou to myslia úprimne.

Celá spoločnosť je totiž už od začiatku vybudovaná na hodnotách, akými je podpora komunít, podpora lokálneho hospodárstva, spolupráca s dodávateľmi založená na férovosti a vzťah so zákazníkmi stojaci na dôvere a poctivosti. V roku 2017 sa v rámci ocenenia Via Bona Slovakia, ktoré zviditeľňuje príklady zodpovedného podnikania či firemnej filantropie, prebojovali až do finálne v kategórii Férový hráč na trhu za podporu lokálnych farmárov.

S FARMOVE si vychutnáte pomoc komunitám aj planéte

Čerstvé produkty z lokálnych zdrojov sa na váš stôl dostanú vďaka FARMOVE jednou z najekologickejších ciest. Firma nepoužíva žiadne zbytočné obaly. Používajú vratné zálohované papierové debničky, 100% prírodné ekologické sáčky kompostovateľné aj v domácich kompostéroch. Navyše, FARMOVE znižuje uhlíkovú stopu tým, že uskutočňuje odbery od dodávateľov a dodávky zákazníkom hromadne a s efektívnym plánovaním ciest. Pre prírodu je to menej škodlivé, než keby si chodili na farmy zákazníci po produkty sami.

Ako dostať čerstvé ovocie a zeleninu na váš stôl

Na stránke www.farmove.sk si môžete vybrať zeleninu, ovocie, mliečne výrobky, vajcia, strukoviny, bylinky a ďalšie trvanlivé produkty od prevažne slovenských farmárov, vyberať môžete z vyše 1500 produktov. Zvoliť si môžete z niekoľkých vopred stanovených časov doručenia. Vaša nádielka čerstvých, zdravých a sezónnych dobrôt vám príde vo vratnej debničke alebo papierovej taške a vy si môžete začať vychutnávať nielen poctivé chute, ale aj dobrý pocit z nákupu.

Pri príležitosti zmeny názvu aj vynoveniu webstránky si pre svojich zákazníkov pripravilo FARMOVE darček – nakúpte na dátum doručenia do 16.12.2021 vrátane a automaticky získate od FARMOVE špeciálnu zľavu 10% na celý nákup.

Viac na www.farmove.sk


Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie