Najväčší výrobca prezervatívov zažíva krízu, Covid sexu nečakane nepraje. Spúšťa preto výrobu iného potrebného produktu

  • Ročne vyprodukujú viac ako päť miliárd kondómov a vyvážajú ich do vyše 140-tich krajín sveta
  • Verili, že globálny lockdown ich biznisu prospeje. Mýlili sa však, pandémia ich ochromila
muž, žena, dvojica, pár
Unsplash/Heftiba
  • Ročne vyprodukujú viac ako päť miliárd kondómov a vyvážajú ich do vyše 140-tich krajín sveta
  • Verili, že globálny lockdown ich biznisu prospeje. Mýlili sa však, pandémia ich ochromila

Pandémia koronavírusu strpčila život mnohým a neušetrila ani najväčšieho svetového výrobcu kondómov. Za posledné dva roky sa prepadlo používanie ich produktov o 40 %, informuje Bloomberg.

Svetielkom nádeje boli lockdowny, ktoré zavádzali štáty po celom svete v snahe zabrániť šíreniu nákazy. Sexuálna aktivita ľudí sa však nezvýšila, aspoň nie taká, pri ktorej by používali túto ochranu, naznačujú dáta spoločnosti Karex.

Lockdown nie je ideálny

Výkonný riaditeľ Goh Miah Kiat pokles pripisuje tomu, že sa po celom svete zatvárali hotely, motely a viaceré špeciálne wellness centrá, pretože nie sú pre existenciu nevyhnutné. Vlády v posledných mesiacoch tiež pozastavovali rôzne programy, pri ktorých sa kondómy rozdávali, čo jeho biznisu jednoznačne nepomohlo.

Navyše dodal, že súkromie vo vlastnom dome je skôr luxusom a priestor preplnený rodinnými príslušníkmi nie je na intímne chvíle ideálny.

Spoločnosť Karex má svoje sídlo v Malajzii a v tom, čo robia, sú špička. Vyrobia približne jeden z piatich kondómov na celom svete.

Spoločnosť pred zavedením zákazov vychádzania predpokladala, že dopyt po kondómoch vzrastie v dvojciferných číslach. Goh Miah Kiat tvrdil, že je ľahké predpokladať, že ak ľudia ostanú zaseknutí doma, tak nebudú mať nič iné na práci len sex, uvádza portál Financial Times.

Príležitosť vidia pri Covide

Ich predpovede sa však rýchlo ukázali ako nesprávne. Akcie Karexu za posledné dva roky klesli o približne 18 %. Karex vyrába svoje vlastné kondómy, ale vyrába aj pre iných, napríklad značku Durex. Ročne vyprodukujú viac ako päť miliárd kondómov a vyvážajú ich do viac ako 140-tich krajín sveta.

Príležitosť však teraz zbadali kvôli Covidu-19 inde a nenechali ju len tak plávať. Presúvajú sa do prosperujúceho biznisu s výrobou lekárskych rukavíc. Výrobu plánujú spustiť v strede roka 2022 v Thajsku.

Zdroje: Bloomberg, Financial Times

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie