Najväčšia a najdrahšia moderná vila v Amerike bude na predaj. Z cenovky sa ti zatočí hlava, no o záujemcov nie je núdza

  • Je najväčšou súkromnou rezidenciou na svete a zároveň jednou z tých najdrahších
  • Teraz sa celkom prvýkrát dostala do predaja
Concierge Auctions
  • Je najväčšou súkromnou rezidenciou na svete a zároveň jednou z tých najdrahších
  • Teraz sa celkom prvýkrát dostala do predaja

Majestátna vila nazývaná „The One“ sa nachádza v prepychovej štvrti Bel Air v Los Angeles. Jej rozloha je takmer 10-tisíc metrov štvorcových a aktuálne smeruje do aukcie za 295 miliónov dolárov.

Dražba sa má uskutočniť online na platforme Concierge Auctions a potrvá od 7. februára do 10. februára. Ak sa nehnuteľnosť vydraží za požadovanú cenu, bude to najdrahšie predaný dom v Amerike a zároveň najväčšia online kúpa vôbec.

Kedysi bola cena tejto mega vily odhadovaná na 500 miliónov dolárov, takže súčasná požadovaná cena sa v porovnaní s pôvodnou cenovkou javí ako výhodná.

„The One“ postavil Nile Niami, hollywoodsky producent, z ktorého sa neskôr stal vývojár. Niami nehnuteľnosť propagoval ako „najväčší a najdrahší moderný dom v Amerike“.

zdroj: Concierge Auctions

zdroj: Concierge Auctions

Problém nastal, keď náklady na dobudovanie haciendy neustále rástli, až kým dlh za nehnuteľnosť narástol na viac ako 180 miliónov dolárov. Podľa expertov by sa „The One“ musel predať za približne 200 miliónov dolárov, len aby sa podarilo splatiť vzniknutý dlh vrátane poplatkov za aukciu a iných nákladov. Ak sa predá za menej, veritelia sa zrejme budú musieť vyrovnať so stratou. 

Komplex sa nachádza na 3,8 akroch a jeho poloha na vyvýšenom mieste umožňuje 360-stupňový výhľad na Tichý oceán, centrum Los Angeles a pohorie San Gabriel. Hovorí sa, že ponúka ten najlepší výhľad v meste.

zdroj: Concierge Auctions

Hlavný dom je z troch strán obklopený priekopou a má rozlohu takmer 10-tisíc metrov štvorcových. Hlavná spálňa má viac ako 510 metrov štvorcových. K dispozícii tu je terasa s bazénom a vírivkou.

Nájdeš tu aj nočný klub, luxusný salón krásy, kúpele s viacerými miestnosťami na procedúry a dvoma saunami. Vonku sa nachádza bežecká dráha s preskleným výhľadom na mesto.

zdroj: Concierge Auctions

Nechýba ani kino s viac ako 40 miestami na sedenie, bowlingová dráha, najmodernejšia posilňovňa s vybavením Technogym a 64-metrový krytý bazén s džúsovým barom.

Čo by to bolo za vilu bez tenisového kurtu či vínnej pivnice s 10 000 fľašami. Garáž je prispôsobená pre viac ako 30 áut, poteší aj dvojposchodová knižnica s balkónom a vodnými prvkami.

zdroj: Concierge Auctions

A to sme sa ešte nedostali k veľkému infinity bazénu, ktorý je umiestnený na dvore s vysokými palmami. Celá nehnuteľnosť má spolu desať barov, a to vo vnútri aj vonku, a je tu aj cigarový salónik.

Toto megasídlo je skutočne architektonickým triumfom. Jeho nový majiteľ dostane v cene aj umelecké kúsky. Ide napríklad o abstraktnú sochu od súčasného umelca Mikea Fieldsa či inštalácia motýľa od Stephanie Fields a sklenenú plastiku od talianskej umelkyne Simone Cenedese.

zdroj: Concierge Auctions

Podľa Aarona Kirmana zo spoločnosti Compass, ktorý pôsobí na burze nehnuteľnosti, bol tento dom vytvorený pre dnešného miliardára, ktorý hľadá jedinečné aktívum. „Keď sa predá, bude to najvýznamnejší nákup na svete,“ uviedol Kirman vo vyhlásení.

K dnešnému dňu je dom stále nedokončený. Okrem vysokej predajnej ceny bude musieť kupujúci investovať ďalšie peniaze aj do stavebných prác, len aby bol areál o veľkosti nákupného centra obývateľný.

zdroj: Concierge Auctions

Veritelia a makléri dúfajú, že usadlosť prichádza na trh v ideálnom čase. Luxusné nehnuteľnosti v Los Angeles lámu rekordy. Predaj nehnuteľností s cenou 10 miliónov dolárov alebo viac sa v roku 2021 zdvojnásobil v porovnaní s rokom 2019. Informuje CNBC.

Makléri tvrdia, že záujem o „The One“ je silný. Na stole majú byť dve ponuky – jedna od saudskoarabskej kráľovskej rodiny a jedna od bohatého čínskeho kupca. Čoskoro sa očakávajú aj ďalšie ponuky od kupcov kryptomien.

Zdroje: Concierge Auctions, CNBC, DeLuxe Place, mansionglobal.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá