Najvýraznejšou osobnosťou európskej festivalovej scény 2018 je Michal Kaščák. Pohoda Festival má však ďalšiu nomináciu

  • Pohoda Festival je nominovaný na prestížne ocenenie UK festival Awards 2019, v kategórii Best Overseas Festival
  • Do zajtrajšieho poludnia môžeš aj ty hlasovať a pomôcť im tak stať sa laureátom
pohoda fset
  • Pohoda Festival je nominovaný na prestížne ocenenie UK festival Awards 2019, v kategórii Best Overseas Festival
  • Do zajtrajšieho poludnia môžeš aj ty hlasovať a pomôcť im tak stať sa laureátom

Pohoda Festival má za sebou úspechy a s veľkou pravdepodobnosťou ju čakajú ďalšie. Štatistiky o tom, ako vyzerala tohtoročná Pohoda, koľko účastníkov ju navštívilo, či koľko piva sa vypilo, zatiaľ nemáme. Každopádne – Pohoda je od roku 2015 už niekoľko týždňov pred začiatkom, nekompromisne vypredaná. Koná sa pravidelne druhý júlový týždeň na trenčianskom letisku.

UK Festival Awards je britské ocenenie. Hodnotí medzinárodná odborná porota, kam patria riaditelia festivalov, marketéri alebo ľudia z life business industry. Ďalšie dôležité percento predstavujú aj ľudia, a to prostredníctvom online hlasovania. Tohtoročným nominantom je okrem iného aj slovenský festival Grape. Preto ak si fanúšikom práve trenčianskeho trojdňového letného hýrenia, určite by si mal hlasovať. Môžeš tak urobiť ešte niekoľko hodín. O celosvetovú priazeň sa okrem dvoch slovenských želiezok v ohni uchádzajú aj maďarský Sziget Festival, či známy poľský Open’er.

Best Overseas Festival

Za anketou UK Festival Awards stoja presne tí istí ľudia, ktorí robia aj celoeurópsku anketu European Festival Awards. Pohoda Festival sa v tejto ankete pravidelne objavuje a získava prestížne umiestnenia.

Minulý rok zvíťazil práve Sziget. V porovnaní s Pohoda Festivalom majú oveľa väčšiu návštevnosť ale aj kapacity. Zatiaľ čo na Pohodu príde za sedem dní 400 000 ľudí, denne je to takmer 80 000. Pohoda je na druhej strane trojdňový festival a denná fluktuácia je „len“ 30-tisíc, čo je oproti veľkým európskym festivalom málo.

My však neašpirujeme na to, aby sme boli väčší festival,“ povedal pre StartitUp Anton Repka, PR a Media Director Festivalu Pohoda.

Hlasovať máš teda možnosť do zajtrajšieho poludnia a vyhlásenie výsledkov sa dozvieš 5.decembra.

14 nominácií na European Festival Awards

Bolo to v rôznych kategóriách za obdobie posledných troch rokov.

Pred dvomi rokmi sme prvýkrát v histórii Česka aj Slovenska zvíťazili v kategórií Green Operation Awards 2017, teda za Ekologické zelené riešenia,“ hovorí Repka a zároveň dodáva, že Pohoda bola vtedy nominovaná až 7-krát, čo považuje za malý zázrak. Doteraz sa to totiž nepodarilo žiadnemu inému festivalu.

Keď sme vtedy rátali nominácie všetkých festivalov strednej Európy, Pohoda ich mala viac, ako všetky festivaly dokopy,“ pochválil sa Anton Repka.

Ešte lepší však bol tento ročník. Nominácie boli síce dve, ale obe úspešné. V kategórii The Take a Stand Award sa stali laureátom a Michal Kaščák zvíťazil v kategórii Award For Excellence And Passion. Spolu s Michalom boli v tejto kategórii nominované osobnosti ako právnik Glastonbury Ben Chalis, šéf festivalu EXIT Ivan Milivojev, šéf Yourope Philippe Cornu či riaditeľ Go-group  Holger Jan Schmidt.

Pohodové NAJ

Za anketou UK Festival Awards stoja presne tí istí ľudia, ktorí robia aj celoeurópsku anketu European Festival Awards. Pohoda Festival sa v tejto ankete pravidelne objavuje a získava prestížne umiestnenia.

Pohoda je od roku 2012 pravidelne nominovaná  na UK Festival Awards je v širšom výbere nominovaná už tiež asi 6 rokov. V roku 2015 sme sa však ocitli v shortliste, to znamená v TOP10 spomedzi všetkých európskych festivalov,“ zhrnul na záver pre StartituUp Anton Repka.

Pohoda Festival netreba teda v Európe špeciálne predstavovať a zviditeľňovať. Oslovil aj zahraničné média a zaradil ho do výberu najlepších európskych festivalov. Patrí sem londýnsky Evening Standards, The Guardian, The Daily Telegraph, ktoré patria medzi najčítanejšie seriózne média v Európe.

Zdroj: pohodafestival.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK