Najzaujímavejšie labyrinty Európy nájdeš aj na Slovensku: Kruhy v kukurici aj najväčšie drevené bludisko sveta

  • Najväčšie drevené bludisko sveta nájdeš na Liptove, pracujú aj na zápise do Guinnesovej knihy rekordov
  • Vo Vlčkovciach už dorástla kukurica a blúdiť môžeš ísť aj tam, aj dospelí sa majú na čo tešiť
liptoventure.com
  • Najväčšie drevené bludisko sveta nájdeš na Liptove, pracujú aj na zápise do Guinnesovej knihy rekordov
  • Vo Vlčkovciach už dorástla kukurica a blúdiť môžeš ísť aj tam, aj dospelí sa majú na čo tešiť

Polovicu leta máme oficiálne za sebou, no čo je lepšie, tú druhú pred sebou. Leto láka cestovať a objavovať nové zákutia, zažiť niečo iné. Na nič z toho netreba opustiť naše malé Slovensko. Ak si na dovolenke už bol a cnie sa ti za ňou, alebo sa na žiadnu ešte necítiš, určite uvítaš nápady na unikátne jednodňové výlety, ktoré spájajú zábavu a adrenalín.  

Labyrintov na Slovensku nemáme veľa, no tie, čo máme, stoja za to.

Najväčší drevený labyrint sveta je na Liptove

Najväčšie drevené bludisko nájdeš na Liptove, len dva kilometre od Liptovského Mikuláša v zábavnom parku Liptoventure. Park sa navyše nachádza len pár minút chôdze od Aquaparku Tatralandia, čo môže dokopy vytvoriť skvelý výlet. Dospelý za lístok na Labyrinth zaplatí šesť eur a deti platia polovicu sumy.

Labyrinth sa rozprestiera na ploche 3 000 metrov štvorcových a jeho priemer je 56 metrov. Ide o jedno z najväčších drevených bludísk na celom svete. Momentálne ho nájdeš v Knihe slovenských rekordov, no tam ich ambície nekončia. Momentálne robia všetko pre to, aby mali zápis aj v knihe Guinnessových rekordov, ako najväčšie drevené bludisko sveta.

Keď sa dostaneš do jeho stredu, nájdeš tam za odmenu vežičku, ktorá ti ponúkne krásny pohľad na Liptovskú Maru, okolitú prírodu a hory. Ľudia strávia v bludisku zvyčajne menej, než pol hodinu.

Aj keď si zrejme myslíš, že to je atrakcia pre deti, sami píšu, že bludisko je vhodné pre všetky vekové kategórie. Tento rok prišli aj s novinkou, vďaka ktorej môže byť cesta bludiskom ešte dobrodružnejšia. Na mieste si môžeš požičať baterku a labyrint skúsiť pokoriť v noci.

bludisko
zdroj: https://www.liptoventure.com/

Kukuričné kruhy v noci navodia dokonalú hororovú atmosféru

Blízko pri Trnave, v obci Vlčkovce, nájdeš kukuričné bludisko, ktoré sa radí k najväčším v Európe. Od minulého leta bolo bludisko zatvorené a kvôli dlhým suchám jeho otvorenie toto leto posúvali. Kukurica nestíhala narásť do potrebnej výšky a ľudia by sa navzájom videli, všetko záležalo len na počasí.

Už však podrástla a labyrint bude onedlho pripravený na blúdenie, otvárajú 6.8. Na rozlohe 4,5 hektára sú tento rok pre návštevníkov pripravené geometrické vzorce, nájdeš tam trojuholník, štvorec, aj kruh. Aktuálnu fotku bludiska ešte nemáme, budeme si na ňu musieť pár dní počkať, no pre predstavu si pozri aspoň tú z minulého roka. Deti do troch rokov môžu ísť blúdiť zdarma a všetkých ostatných vyjde tento zážitok tri eurá.

kukuričné bludisko 2020
zdroj: sezaland.sk

Mysleli aj na dospelých, ktorým pripravili klasické bludisko. To má jeden vchod dovnútra a jeden východ, čo pravdepodobne potrápi každého, kto si cestu skúsi. Ak sa aj ty rozhodneš ísť blúdiť, čaká ťa približne trojkilometrová trasa kukuricou. Pre deti je pripravená kratšia, kilometrová cesta. Deti sa naučia nové veci o hmyze a dospelí si hlavu potrápia tajničkou o vesmíre, ktorá ti pomôže nájsť cestu von.

Chcú, aby bolo leto v labyrinte rozmanité, aspoň do miery, do akej to počasie a pandemické opatrenia budú dovoľovať. V pláne však majú nočné hororové blúdenia pre dospelých a pre deti si pripravili rozprávkovú cestu bludiskom.

Zdroje: Liptoeventure, sezaland

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK