NAKA obvinila Ľuboša Blahu z popierania holokaustu. Fico sa ho zastáva

  • Posmanec Smeru Ľuboš Blaha sa dostal do problémov vďaka jednému zo svojich slávnych statusov na sociálnej sieti
8februar2019_NRSR_12592148
Poslanec Smeru Ľuboš Blaha, TASR/Martin Baumann
  • Posmanec Smeru Ľuboš Blaha sa dostal do problémov vďaka jednému zo svojich slávnych statusov na sociálnej sieti

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil poslanca parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Predseda Smeru-SD Robert Fico obvinenie označil za politické šikanovanie ľudí a za Blahom stojí.

Obvinenie na krku

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 3. júla 2020 obvinil Ľ. B. z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Polícia začala konať na základe trestného oznámenia. Viac informácií nie je možné poskytnúť,“ uviedla pre TASR Bárdyová.

Trestné oznámenie na Blahu podala ešte vlani europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Podľa nej Ľuboš Blaha dlhodobo na Facebooku velebí komunistický režim a zločineckú komunistickú ideológiu, ktorá má na svedomí milióny životov. „Podpora a propagácia skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd je trestným činom a preto pripravujem podanie trestného oznámenia,“ napísala vtedy Nicholsonová.

Fico Blahu podržal

Blaha je podľa šéfa Smeru Roberta Fica obvinený preto, lebo na sociálnej sieti prevzal vymyslený obrázok, na ktorom bola vyobrazená prezidentka Zuzana Čaputová s textom „Žime tak, aby Martin Šmíd nezomrel nadarmo“.

Šmíd bol vymyslenou osobou z čias nežnej revolúcie. Prezidentka Čaputová takýto výrok nikdy nepovedala, Blaha zdieľal vymyslený obrázkový vtip. 

Všetci vieme, že v novembri v roku 1989 bola vymyslená smrť vymysleného človeka, ktorý mal zomrieť pri zásahu polície, len preto, aby bola vymyslená ešte väčšia miera demonštrácií v novembri 1989,“ priblížil Fico. Táto dezinformácia sa vtedy podľa neho úmyselne šírila a napokon sa to vyvrátilo. Blaha začal podľa Fica len historicky hodnotiť, čo sa stalo v roku 1989. „Toto komentoval Ľuboš Blaha, že ľudia, nebláznime, predsa nemôžeme takýmto spôsobom ovplyvňovať históriu,“ dodal Fico s tým, že za toto je Blaha obvinený.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech