NAKA zasahovala na východe Slovenska, odhalila úplatky pri STK. Výsledkom je päť obvinení

  • O zásahu Národnej kriminálnej agentúry informovala naša polícia
  • Korupcia nie je na staniciach technických a emisných kontrol ničím novým
NAKA polícia zásah razia
TASR/Pavel Neubauer
  • O zásahu Národnej kriminálnej agentúry informovala naša polícia
  • Korupcia nie je na staniciach technických a emisných kontrol ničím novým

Na východe Slovenska zasahovala Národná kriminálna agentúra. Po kontrole na stanici technickej kontroly vyšetrovateľ obvinil piatich ľudí. Kontrolný technik je obvinený z prijímania úplatku a štyria ďalší ľudia z podplácania.

O zásahu informovala polícia Slovenskej republiky na ich profile na sociálnej sieti: „Podplácanie na STK-staniciach sa nevypláca.“

Ide o rozšírený jav

Národná kriminálna agentúra vykonala v spolupráci s oddelením štátneho dozoru a dohľadu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky súčinnostnú akciu, ktorá sa týkala stanice technickej a emisnej kontroly na východnom Slovensku.

Na stanici zistili korupčnú činnosť u piatich osôb a všetkých už obvinili. Korupčná činnosť súvisela s vydávaním potvrdení o vykonaní technických a emisných kontrol vozidlám, približuje polícia.

„Korupcia na staniciach technických a emisných kontrol je žiaľ stále veľmi rozšírený jav,“ konštatujú policajti na Facebooku. Dodávajú však, že NAKA v spolupráci s ministerstvom dopravy bude naďalej intenzívne pracovať na tom, aby podobné praktiky odhaľovali a trestali.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá